ІНСАЙТИ | Інновації 4 березня 2010 р.

Інновація як гармонія трьох складових

Автор: Дів Патнаік (Dev Patnaik)
Джерело: kmbs journal

Дів Патнаік (Dev Patnaik) Дів Патнаік
(Dev Patnaik)
IBM, Hallmark, Apple — найяскравіші приклади інноваційних компаній. Але те, завдяки чому вони досягли успіху, це гармонійне поєднання трьох речей — емпатії, креативу і розумного впровадження ідеї.

Оскільки економічна ситуація починає стабілізуватися, виникає спокуса повернутися до ведення бізнесу за звичайними принципами. І хоча економічне майбутнє світу досі невизначене, я можу впевнено сказати, що повернення до докризового стилю управління буде величезною помилкою.

Голова Правління General Electric Джефрі Іммельт виступив із промовою на конференції "Соціальна відповідальність бізнесу" у листопаді 2008-го року, де зазначив: "Ця економічна криза не є циклічною. Це докорінне анулювання всіх показників — емоційних, соціальних і економічних. Люди і компанії, які це вчасно зрозуміють, зроблять вагомий крок на шляху до органічного розвитку. Ті, хто цього не зроблять, зійдуть з дистанції."

Тоді зауваження Іммельта були не помічені серед інших "революційних" рекомендацій економістів і фінансистів — оновити бізнес чи взагалі вийти з гри. Організації, які тихо очікували готове рішення, що просто впаде з неба, не витримали конкуренції та були змушені піти з ринку. Коментарі лідера GE стали наочним прикладом для всіх інших.

Куди скерувати компанію в скрутні часи? Необхідно повернутися до фундаментальних речей. Це інновації. Але головне — не творити інновації заради інновацій.

Інновації — це зростання, для якого життєво необхідне гармонійне поєднання трьох складових — емпатії, креативу і розумного виконання. В організаційному масштабі емпантія — це інтуїція, що здатна чітко ідентифікувати потреби людей за межами компанії і, таким чином, створити додану цінність. Креатив — здатність генерувати нові ідеї в продуктах, послугах і бізнесі, які є інноваційними та індивідуальними. Впровадження — мистецтво розумного виконання речей. Не існує хороших ідей для легких часів, але існує реальний секрет, як вижити в скрутний період.

Контакт зі світом

На індивідуальному рівні емпантія дозволяє вийти за межі власних кордонів мислення і побачити світ іншими очима. На рівні організації емпантія — це інтуїція відчувати людей, які купують ваші продукти і послуги. І таке відчуття є досить специфічним, тому що виходить далеко за межі звичайних ринкових досліджень.

Компанії, які щиро намагаються зрозуміти своїх клієнтів, ідентифікують нові можливості швидше за конкурентів. Такі компанії мають сміливість взяти на себе ризики впровадження нових ідей і приймати більш ефективні рішення на всіх рівнях організації.

На початку 90-х років компанія IBM перебувала у глибокій кризі. Організація звільнила тисячі працівників, а прибуток компанії істотно впав вперше за її історію існування. В той час генеральним директором компанії був Луіс Герстнер. Кожен щиро вірив, що лідер IBM зможе вивести компанію зі скрутного становища.

Герстнер розпочав масштабну операцію "Bear Hug" — він делегував кожному з 250 топ-менеджерів завдання — відвідати щонайменше п'ять клієнтів компанії. Після проведення цих зустрічей керівники IBM відчули, наскільки важливою була їхня робота. Вони зрозуміти суть змін, які варто впроваджувати, що і стане доданою вартістю для цільової аудиторії. Операція "Bear Hug" допомогла IBM усвідомити себе в новій ролі — постачальника рішень. І вже через два роки Луіс Герстнер реанімував компанію, яка впродовж семи років подвоїла доходи і рентабельність. Сьогодні двигун інноваційності IBM і досі працює завдяки емпатії компанії.

Жага до диких ідей

Всі компанії розвиваються завдяки творчості і креативу. Це додана цінність бренду. Автомобільні компанії перетворюють каучук і сталь на нові авто. Телекомунікаційні компанії, в свою чергу, перетворюють кремній у людські контакти. В умовах нестабільності ринку існує спокуса скоротити витрати і послабити процеси генерування нових ідей. Це сумно, тому що насправді все має бути навпаки — творчість є основним драйвером виходу з кризи. А як тільки економічні умови поліпшуються, творчі процеси в компанії форсують сходження на нові вершини.

Видатний світовий виробник вітальних листівок Hallmark досить часто потрапляє у творчу кризу. Кожного року творчий колектив компанії, а саме 800 співробітників, створюють 19 тисяч нових листівок та інших видів продукції. Для генерування такої неймовірної кількості ідей в організації повинен бути створений мистецький центр світового рівня. Уявіть собі художню студію площею як гігантський Wal-Mart! Проте, як і всі інші компанії, Hallmark зіштовхнувся з фінансовими реаліями. Нещодавно бізнес-консультанти порекомендували компанії скоротити витрати на аутсорсинг творчих талантів. Топ-менеджмент Hallmark відхилив таку ідею, стверджуючи, що творчість є фундаментальною платформою їхнього бізнесу.

Hallmark — компанія, яка здатна перетворити шматок картону за п’ять центів у те, що люди купуватимуть за п’ять доларів. Таке фокусування допомогло компанії пережити великий економічний спад із мінімальними втратами.

Покарання за бездіяльність

Розумне виконання є не менш важливим в інноваційній діяльності за емпатію і креатив. Сьогодні настав час для швидкого впровадження ідей. Одного разу Джим Адамс, професор Стенфордського університету, відзначив, що великі компанії досягають успіху тільки тоді, коли ігнорують бездіяльність.

З того моменту, як Стів Джобс повернувся на пост голови компанії Apple у 1997 році, в компанії стартував емпантія-проектно-орієнтований підхід до інновацій. Джобс дав волю операційному відділу компанії під керівництвом Тіма Кука, аби той налагодив ланцюг постачань компанії. Протягом багатьох років Apple намагався позбутися старих моделей і Тіму Куку вдалося зменшити термін переобліку запасів Apple з 54-х днів до одного дня. Зафіксувавши ланцюг поставок і скоротивши несуттєві бізнес-проекти, вивільнились ресурси для нових ідей, таких як iPhone і iPad. Стів Джобс закарбував продукти Apple у свідомості споживачів як мистецькі витвори.

Фокусування на базових речах

Компанії, які поставили інновації на потік, з часом вже навіть не вибирають на чому їм фокусуватись — емпатії, творчості чи виконанні. Вони чудово справляються у всіх трьох процесах. Зрештою, ви не можете бути хорошим бігуном тільки з однією здоровою ногою — правою чи лівою.

Виконання не є компромісом для творчості чи емпатії, а тому двох із трьох складових буде не достатньо. Видатні компанії стали такими, оскільки змогли зосередитись на гармонійному поєднанні трьох складових.

Останні декілька десятиліть показали занадто високу зосередженість на генерації грошових потоків, у той час як світу не вистачає драйверів для створення доданої цінності. Щоб вийти з рецесії, яка міцно заглибилась в економіці, компаніям слід повернутися до фундаментальних основ інноваційної діяльності.

За матеріалами "The Fundamentals of Innovation", Business Week.
Скорочений переклад: Анна Глива
.

Про автора:



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)