ІНСАЙТИ | Change Management 9 січня 2025 р.

Як розрахувати рентабельність інвестицій в управління змінами на підприємстві

Розрахунок рентабельності інвестицій в управління змінами є доволі популярною темою для суперечок. Компанія Prosci, світовий лідер в управлінні змінами на підприємствах, приділила цьому питанню належну увагу, в результаті чого були визначені кілька концепцій.

Демонстрація рентабельності інвестицій в організаційну діяльність часто є важливим фактором при визначенні майбутніх бюджетних витрат. Проєкти та ініціативи ретельно аналізуються на предмет їхнього успіху, а їхнє продовження залежить від фінансової віддачі. Управління змінами на підприємстві як організаційна ініціатива складається з переплетеної системи процесів і систем, що застосовуються до кожного руху змін в організації.

Як розрахувати рентабельність інвестицій в управління змінами на підприємстві

Окупність інвестицій в управління змінами

З огляду на складність процесу, може бути важко розрахувати рентабельність інвестицій в управління змінами на підприємстві; при цьому виникають проблеми з обґрунтуванням окупності бюджету, часу, роботи і зусиль, необхідних для управління людським аспектом змін.

Ефективне впровадження управління змінами в масштабах всієї організації не є миттєвим рішенням, а залежить від високого рівня залученості працівників, підтримки вищого керівництва, часу і ресурсів. Досягнення достатньо високого рівня кожного з цих факторів для забезпечення успішного впровадження змін вимагає значних зусиль і бюджетних коштів. Однак, як ініціатива, ROI не є такою, яку можна безпосередньо розрахувати. Натомість, повернення інвестицій в управління змінами стає повністю невіддільним від ROI проєкту.

Аналіз ROI для проєктів корпоративних змін

На базовому рівні результатом застосування управління змінами є ефективне досягнення запланованих результатів і наслідків проєкту. Таким чином, ROI управління змінами — це додаткова цінність, створена проєктом завдяки впровадженню та використанню співробітниками.

Розрахунок рентабельності інвестицій — це процес аналізу, з яким знайомі всі керівники проєктів і топ-менеджери; він полягає у зіставленні «очікуваних вигод проєкту» з «витратами на проєкт». Розглядаючи ROI управління змінами, саме цифри, пов’язані з «очікуваними вигодами від проєкту», підпадають під найбільшу увагу. У рамках цього розгляду стає важливим визначити, як ці вигоди можна розділити на «незалежні від впровадження та використання» або «залежні від впровадження та використання».

Наприклад, розгортання програмного забезпечення на заміну має низку переваг, які можна поділити на відповідні підкатегорії. Потреба в менших ліцензійних платежах і витратах на обслуговування є перевагами, які досягаються незалежно від прийняття і використання програми працівниками. Але, з іншого боку, за умови кваліфікованого використання, ПЗ дозволяє отримувати більш точні та своєчасні дані, підвищуючи продуктивність і зменшуючи кількість помилок. Досягнення цих переваг залежить від того, наскільки ефективно співробітники, яких це стосується, впроваджують і використовують новий софт.

Саме переваги, що залежать від впровадження та використання, реалізуються завдяки розширеним можливостям управління змінами.

Як розрахувати ROI для проєктів змін?

Управління змінами на підприємстві здебільшого зосереджене на управлінні персоналом, який працює в мінливому середовищі, і на тому, як це впливає на його поведінку, ставлення та ролі. Тому важливо враховувати ступінь впливу кожного проєкту на людей у вашій організації; що більший цей вплив, то більша потреба в ефективному керівництві змінами.

Це дозволяє розглянути питання: «Якими були б очікувані вигоди, якби рівень впровадження та використання дорівнював 0»? Визначивши цифри, безпосередньо пов’язані з очікуваними вигодами, якщо б рівень впровадження та використання був нульовим, можна проілюструвати цінність та окупність інвестицій в управління змінами з погляду персоналу.

На завершальному етапі необхідно поділити внесок у вигляді додаткових вигод для людей на очікувані вигоди від проєкту. Створення моделі на основі цих цифр і розрахунків призводить до отримання відсоткового показника, який відображає вагу очікуваних вигод від проєкту, що можуть бути віднесені до управління змінами. Однак це також працює за умови, що всі інші фактори були ефективно спроєктовані, розроблені та впроваджені.

Ефективне управління змінами — це організаційна ініціатива, яка може вимагати інтенсивного використання ресурсів під час процесу впровадження, але в кінцевому підсумку не має легкодоступних результатів матеріального характеру.

Це ускладнює розрахунок ROI, однак, розбиваючи очікувані вигоди від проєкту, стає можливим розділити їх на ті, що залежать від роботи співробітників, і ті, що від них не залежать. Саме ті переваги, які значною мірою залежать від ефективної роботи персоналу, є суб’єктивними по відношенню до можливостей управління змінами і, отже, сприяють підвищенню рентабельності інвестицій в них на підприємстві.

За матеріалами CEOWORLD magazine.

Ілюстрація: tbmpayroll.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)