Мислити як лідер
Гіркі розчарування та болісні падіння для молодого управлінця не рідкість. Як же знизити ймовірність невдач? Ось що пише на цю тему один із найвідоміших бізнес-лідерів сучасності, колишній голова General Electric Джек Уелч (Jack Welch)1.
Джек Уелч
(Jack Welch)
|
Дуже часто людина, котра отримує першу у своєму житті керівну посаду, ніяк не може второпати, у чому ж, власне, зміст нової роботи. Саме це — основна причина того, чому так багато управлінських кар’єр котяться під укіс.
Лідерство — це «ломка», кардинальна зміна себе. Адже раніше ви були живим втіленням власного успіху. Ваша діяльність, ваш внесок — ось у чому полягала вся суть. Потрібно було лише підняти руку, дочекатися, поки вас викличуть і надати правильну відповідь.
Натомість успіх лідера вимірюється зростанням людей, якими він керує. Зробити підлеглих розумнішими, відважнішими і більш значущими — саме у цьому вся сіль. З миті прийняття на себе лідерської ролі, все, що ви робитимете як індивід, щербатого гроша не вартуватиме. Матиме значення тільки одне: як ви ростите членів вашої команди, яку підтримку їм надаєте, як допомагаєте зміцнювати впевненість у власних силах. Звісно, ви також маєте право на частку уваги з боку тих, хто знаходиться вище вас; проте, виключно за умови, що ваша команда — переможець. Інакше кажучи, ваше визнання — це лише відбиток променів слави, у яких перебуває ваша команда.
Так, це потребує дуже глибинної і, до того ж, неймовірно складної трансформації. Лідерство — це переналаштування усього вашого способу мислення. У вашій голові більше не кружлятиме думка «Як мені виділитися серед колег?» — відтепер ви думатимете тільки про те, як допомогти своїм людям краще виконувати роботу. Аби здійснити такий перехід вам може знадобитися кілька, а то й пару десятків років. Зрештою, усе попереднє життя — зі школи до останньої посади — ви вдосконалювалися лише у тому, як найкраще «піднімати руку». Проте є і гарні новини: адже хтось таки розпізнав у вас той «стрижень», що дає людині змогу перетворитися із зіркового гравця на тренера.
Що ж потрібно для успішного ривка? Найголовніше, ви повинні активно займатися наставництвом. Випромінюйте з себе позитивну енергію, яка б охоплювала простір, у якому ви проживаєте спільне з вашими підлеглими життя та робите спільну справу. Висловлюйте оптимізм щодо майбутнього і хай у вас «болить душа». Пристрасно прагніть успіху кожної людини. Надавайте підлеглим зворотній зв'язок. Але не тільки наприкінці року або півріччя, а завжди. Після зустрічей, презентацій, розмов з клієнтами… Використовуйте будь-яку значущу подію як можливість для навчання. Обговорюйте з людьми, що саме вам сподобалося, а також, що і як вони повинні вдосконалити. Ваша енергія надаватиме сили усім навколо вас.
Проте нічого не потрібно підсолоджувати. Ваші знаряддя — справедливість та об’єктивність. І так вже сталося, що саме це відрізняє найефективніших лідерів.
«І в радощах, і в горі» — ніколи не забувайте: ВИ — ЛІДЕР. І тепер справа не в вас, а в них.
За матеріалами "How to Think Like a Leader", LinkedIn.
1 Джек Уелч (Jack Welch) — засновник та голова Інституту менеджменту, який носить його ім’я. Співавтор матеріалу — Сьюзі Уелч (Suzy Welch), відомий публіцист та телекоментатор, автор книги «10-10-10. Як управляти власним життям» (10-10-10: A Fast and Powerful Way to Get Unstuck in Love, at Work, and with Your Family).
|