ІНСАЙТИ | Мислення 26 лютого 2024 р.

Візіонерське мислення як практична навичка

Візіонерське мислення — це здатність бачити загальну картину, уявляти, як може виглядати майбутнє, будувати план для досягнення цієї візії і вести себе та інших по шляху виконання. Спочатку ви бачите речі в своїй голові, а потім працюєте як свідомо, так і підсвідомо, щоб втілити їх у життя. Аарон Салко (Aaron Salko), засновник і творець платформи STRATUM 9, а також автор книги «The 9th Stratum», розповідає про основні компоненти, які формують кістяк візіонерського мислення.

У молоді роки у мене було багато візій щодо ідей, цілей та позицій, яких я хотів досягти. Деякі з них здійснилися. Деякі повели мене іншими шляхами і дарували новий досвід, який приніс із собою нові візії. Всі вони були варті зусиль і подорожі, і я дуже рано зрозумів, що візіонерське мислення було основним фактором, який сприяв досягненню мною певного рівня успіху. Озираючись назад, я збагнув, що більшість, якщо не всі, з 45 навичок, заснованих на результативності, так чи інакше використовуються під час візіонерського мислення.

Важливо пояснити погляд нашого суспільства на візіонерів, щоб змінити ваше мислення і не думати, що це недосяжно. Наявність візії та здатність втілювати її в життя вплине на рівень успіху, якого ви досягнете. Ті, кому бракує візії або хто не знає, як її визначити і діяти відповідно до неї, матимуть труднощі зі здобутком статку, досягненням цілей та особистою самореалізацією.

Коли більшість із нас думає про мислителів-візіонерів, на думку спадають такі імена, як Томас Едісон, Альберт Ейнштейн, Стів Джобс, Шеріл Сендберг і Джефф Безос. Багато хто з нас сприймає їх як «магічних істот». Це встановлює високу планку для практики візіонерського мислення. Я не намагаюся применшити неймовірний успіх, якого досягли ці люди, але я вірю, що кожен здатен бути візіонером — потрібно лише розвинути навички виявлення візії, а потім втілити її в реальність.

Потужна візія створює волю до змін і мобілізує необхідну для цього енергію. Вона надихає на дії та залучає людей і ресурси, необхідні для нових перспектив та ідей. Вона мотивує людей та організації до досягнення спільної мети — незалежно від того, скільки перешкод стоїть на шляху до неї.

Візіонерське мислення як практична навичка

Кістяк візіонерського мислення формують наступні компоненти.

1. Культивуйте візіонерське мислення

Аби створити візію, яка викликає захоплення та інтерес, ви повинні дати собі свободу мріяти. Уява — це ключ, який відмикає двері до того, щоб побачити і відчути те, чого ще не існує. Ви маєте бути сміливими у своєму мисленні. Для цього треба дозволити собі мислити абстрактно. Це передбачає боротьбу з вашими власними та запрограмованими каналами мислення нашого суспільства. Потім раціонально інтегруйте абстрактне в реальний світ, щоб намітити шлях до виконання.

2. Зверніться до своєї підсвідомості

Ваша підсвідомість — це ключ до створення шляху, який зробить візію реальністю. Важливо прислухатися до своєї інтуїції або інстинктів. Інтуїція — це фактично ваша підсвідомість, яка керує вашими діями на основі всієї інформації, яку вона зібрала, поки ви були зайняті у вашому свідомому житті. У візіонерському мисленні ви використовуєте свою підсвідомість як направляючий інструмент. Вона спрямовує вас, коли ви обираєте рішення, напрямок і ключові компоненти, необхідні для створення вашої візії.

3. Розкрийте свій творчий потенціал

Вас коли-небудь просили «мислити поза рамками»? Якщо ви методична та аналітична людина, це твердження, ймовірно, змусить вас здригнутися. Якщо ж ви артистична і творча особистість, то це твердження, швидше за все, викличе у вас захоплення. Реальність така, що творчість у вашому кар’єрному середовищі є похідною як від необхідності вирішити проблему, так і від бажання уникнути або вирішити майбутні проблеми (що часто призводить до інновацій).

Отже, якщо ви відчуваєте, що ви не творча людина, я заперечу вам, що насправді ви нею є, тому що вам, швидше за все, доводилося в якийсь момент створювати рішення для вирішення певної проблеми. У цьому суть креативності, хоча вона виходить далеко за межі вирішення проблем. Вона вкорінена в глибокому бажанні робити речі, які йдуть врозріз із нормами, і просувати ідеї, які інші можуть вважати неможливими. Щоб бути надзвичайно успішним візіонером, ви не повинні боятися творчості.

4. Відточуйте свої соціальні навички

Мати візію — це чудово, але якщо ви не можете допомогти іншим побачити її та залучити їх до реалізації, вона, скоріш за все, помре на лозі. Ось чому навички соціальної взаємодії та сміливість так важливі для візіонерів. Вони ніколи не роблять це наодинці. Візіонери залучають інших і використовують таланти, які їх оточують. Комунікація, надійність, розширення можливостей, нетворкінг і здатність викликати симпатію — це лише деякі з навичок, що базуються на результативності, які вам потрібно буде оптимізувати, щоб впливати на інших у процесі реалізації вашої візії.

5. Прийміть дискомфорт

Коли ваш розум каже вам, що йому немає куди рухатися і йому бракує здатності спрямовувати ваш шлях, прийміть це! Нервозність — це лише підготовка вашого тіла до дії, і з правильним мисленням вона може бути позитивною частиною процесу. Просто прийміть, що ви перебуваєте в зоні дискомфорту, і що те, що станеться далі, принесе з собою досвід, який, у свою чергу, підвищить ваші знання і впевненість. Коли ви приймаєте свій дискомфорт і визнаєте свою недосвідченість, тиск зменшується і свідомість змінюється.

Найкраще у візіонерському мисленні те, що на нього здатен кожен. Найважче, як завжди, це зробити перший крок.

За матеріалами Leading Blog.

Ілюстрація: di.se



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
МікромайстерністьМікромайстерність

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)