Менеджмент-консалтинг розминає свої м'язи
Менеджмент-консалтинг стає дедалі більш потужною економічною силою із загальними прибутками близько $125 млрд.
Дослідження, опубліковане у книзі бізнес-школи Оксфордського університету (Oxford University's Said Business School) виявило, що лише в одній Великобританії консультаційні компанії дають роботу понад 60000 консультантів. Такі компанії обслуговують близько 90% найпотужніших світових корпорацій, які входять до відомих рейтингів (FTSE 100 and S&P 500).
Книга "Найновіша професія у світі" (The World's Newest Profession), автором якої є Chris McKenna, стверджує, що бурхливі організаційні трансформації, злиття та поглинання в більшості випадків відбуваються за посередництвом консалтингових компаній. Книга заснована на безпрецедентному доступі до архівів потужних консалтингових компаній, таких як McKinsey and Co, Boston Consulting Group, Booz Allen & Hamilton та A.T. Kearney, а також застосовує інтерв'ю з ключовими гравцями на ринку.
У книзі McKenna досліджує вплив консультантів на такі великі організації, як НАТО, уряд США, IBM та англійський банк. Консультанти не лише здійснили ревізію всього бізнес-світу, але й сформували сучасний неприбутковий сектор.
У 1950-тих роках консультанти усвідомили свій вплив на вигляд корпоративної економіки, а провідні консалтингові компанії стали основним джерелом управлінських інновацій.
Консультанти продають свою власну корпоративну культуру, управління знаннями та професіоналізм. І сьогодні мало хто поставить актуальне колись запитання: чому саме консультаційні компанії повинні бути моделлю для багатьох організацій?
Ярослав Федорак, за матеріалами management-issues.
|