РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 4 липня 2024 р.

Мудрість і диво невпевненості: ключові висновки з книги Меггі Джексон «Uncertainty»

Рубі Верідіано (Ruby Veridiano), оповідачка та освітянка у сфері сталої моди, поділилась своїми враженнями від прочитання книги «Uncertain: The Wisdom and Wonder of Being Unsure», присвяченій феномену невизначеності.

Думаю, всі ми можемо погодитися, що слово «безпрецедентний» за останні кілька років вживалося безпрецедентну кількість разів.

Ми живемо серед нестабільних геополітичних потрясінь, у світі, який все ще оговтується від пандемії, страху перед погіршенням стану нашої планети та швидких трансформацій у всіх галузях (привіт, штучний інтелект!).

Зміни можуть викликати лякаюче почуття невизначеності. Але що, якщо я скажу вам, що невизначеність насправді може привести нас до нашого найбагатшого творчого потенціалу? У своїй книзі «Uncertain: The Wisdom and Wonder of Being Unsure» («Невизначеність: мудрість і диво бути невпевненим») авторка Меггі Джексон (Maggie Jackson) демонструє, чому невизначеність — це спосіб мислення, найбільш необхідний у часи змін.

Uncertain: The Wisdom and Wonder of Being Unsure

Ось мої ключові висновки з книги, позначені улюбленими цитатами.

«Найкраще мислення починається і закінчується мудрістю невпевненості... Але ми зараз ставимося до цих воріт до найбагатших когнітивних можливостей життя як до таємного сорому».

На думку Джексон, невпевненість може підживлювати велич. Хоча ми боїмося невідомого, вона стверджує, що невизначеність відіграє важливу роль у мисленні вищого порядку, підштовхуючи нас до нових вершин творчості. Коли нас підстьобує невідомість, вона змушує нас вийти з наших передбачуваних шаблонів мислення і спонукає мислити нестандартно, відкриваючи для себе нові можливості. Цілком можливо, що існує краще рішення, яке ми ніколи не знаходили раніше, яке краще підходить для світу, в якому ми зараз живемо. Якщо ми дозволимо собі це, невизначеність може привести нас до творчих інновацій.

«Коли ставки високі, ті, хто не знає, отримують когнітивну перевагу».

Джексон також стверджує, що лідери, які не бояться визнати, що не знають відповіді, є тими, хто найкраще підходить для управління світом, в якому ми живемо зараз. Лідери, які наполягають на дотриманні «перевірених і вірних рішень», опиняються в невигідному становищі через застарілі підходи до нових викликів. Натомість лідери, які визнають, що «вони не знають», використовують силу допитливості, щоб залучити інших до різноманітних думок та ідей, даючи їм можливість приймати більш обґрунтовані, інклюзивні рішення. Як стверджує авторка, «коли щось йде не так... ми отримуємо дивовижний шанс відірватися від автопілота, розвернутися і провести переоцінку».

На власному досвіді я зрозуміла, що допитливість — найкраща протиотрута від невизначеності, але головне — ставити правильні запитання. Хоча багато хто з нас за замовчуванням запитує: «Що може піти не так?», краще запитати: «Що може піти добре?».

«Робоча пам’ять — здатність утримувати ідею в голові і працювати з нею — розширюється, коли ми не впевнені, свідчать дослідження. Мозок спрямовує енергію на себе; ось чому провідні дослідники вважають невизначеність гарною формою стресу».

У книзі Джексон наводить реальні історії, котрі демонструють, як найкращі представники різних галузей (від лікарів до математиків і всіх інших) перетворили невизначеність на суперсилу. Але найбільше я ціную в книзі нейронаукові дослідження, які доводять, як невизначеність впливає на наш мозок. Згідно з дослідженнями, на які посилається книга, наш розум більш пильний, коли ми не впевнені, що призводить до більш активної мозкової діяльності.

«Нестабільність призводить до появи гормонів стресу, які потім вивільняють потужні нейромедіатори, що підвищують сприйнятливість до нових даних, налаштовують різні ділянки мозку на обмін інформацією та запускають когнітивні схеми, які гнучко керують нашою увагою».

Коротше кажучи, життєві несподіванки готують нас до пізнання чогось нового, розширюючи таким чином можливості нашого мозку.

Так, невизначеність робить нас розумнішими.

Хоча я ще багато чого не знаю, прочитавши цю книгу, я зрозуміла одну річ, яку знаю напевно: у невизначеності є магія.

«Знання, підсилені невизначеністю, є основою чудової роботи під вогнем і ключем до створення нового стандарту експертизи — відкритого, адаптивного — для нестабільного часу. Невизначеність — це мудрість у русі».

За матеріалами rubyveridiano.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)