РЕЦЕНЗІЇ | Фрагмент книги 7 листопада 2024 р.

П’ять найважливіших елементів для створення лідерського капіталу

У конкурентних організаціях шлях до лідерства може здаватися незрозумілим. У книзі «The Treasure You Seek» Арчі Джонс пропонує дорожню карту, яка допоможе лідерам-початківцям розкрити свої сильні сторони, ефективно комунікувати та будувати значущі зв’язки.

Для підприємців-початківців та інших бізнес-практиків, які прагнуть розвивати свою кар’єру, шлях до лідерської ролі може здатися досить складним. Проте кожен, хто мріє відкрити власний бізнес, заснувати неприбуткову організацію або просто просунутися по службі, може досягти бажаного, якщо навчиться розпізнавати і розвивати свій лідерський капітал — ресурси і вплив, необхідні для реалізації своїх цілей, — стверджує старший викладач Гарвардської школи бізнесу Арчі Джонс (Archie L. Jones).

У своїй новій книзі «The Treasure You Seek: A Guide to Developing and Leveraging Your Leadership Capital» («Скарб, який ви шукаєте: гайд із розвитку та використання вашого лідерського капіталу») Джонс ділиться уроками лідерства, зосередженими на тому, що він називає «п’ятьма С»: здатність (capability), культура (culture), комунікація (communication), зв’язки (connection) та впевненість (confidence). Кожна з цих п’яти «С» є будівельним блоком для розвитку та використання лідерського капіталу.

У наведеному нижче уривку з книги Джонс, який має більш ніж тридцятирічний досвід роботи на керівних посадах і коучингу, пояснює, як люди можуть використовувати ці п’ять «С», щоб знайти свій власний «скарб» — особисте чи професійне досягнення, яке зробить їх успішними у власних очах і посилить їхній вплив у світі.

The Treasure You Seek: A Guide to Developing and Leveraging Your Leadership Capital

Здатність

Перші дві «С» стосуються самопізнання та самоаналізу, а найперша «С» — це знання своєї суперсили. Щоб виявити свою суперсилу, свою унікальну здатність, вам потрібно заглибитися як у навички, яких ви набули протягом життя, так і в унікальні таланти, з якими ви народилися або які здаються вам природними. Якою б не була ця суперсила, вона є наріжним каменем того, як ви робите свій внесок — чи то у досягнення більшої мети якоїсь організації, чи то у те, що ви робите для досягнення своїх власних цілей. Ваш шлях розвитку потенціалу полягає у розкритті вашої суперсили в поєднанні з постійним розвитком інших ваших знань і навичок.

Я досі не впевнений, які саме здібності побачив мій тренер в одинадцятирічному мені, але він відчув щось, що змусило його поставити мене на позицію квотербека. У мене було певне ноу-хау (капітал досвіду) гри на обох сторонах м’яча як ресивера і як захисника, і, можливо, він побачив якийсь вроджений тренерський потенціал (мою суперсилу) в тому, як я взаємодіяв з іншими дітьми. Як би там не було, ці здібності, особливо тренерський і заохочувальний потенціал, стали основою успіху, який я допоміг створити в тому сезоні.

Культура

З’ясування культурного компоненту знову ж таки вимагає певного самоаналізу, щоб визначити, які конкретні цінності і який унікальний погляд на світ ви приносите в ситуації, щоб використовувати свій унікальний голос і погляд у досягненні ваших цілей або цілей вашої організації. Розуміння вашої культури дозволить привнести всю вашу індивідуальність і пропоновану цінність у вашу лідерську подорож — чи то в роботі, чи то в сім’ї, чи то в громаді.

У дитячому футболі навіть одинадцятирічні діти приходять до команди зі своїми власними вкоріненими уявленнями про те, як має відбуватися гра і які ролі кожен має виконувати. (Зокрема, діти вважають, що саме вони повинні вести м’яч і забивати тачдауни!) Кожну з цих точок зору потрібно розуміти, щоб допомогти їм об’єднатися в позитивний загальнокомандний підхід. Мій найкращий друг, який мав сильнішу руку, ніж я, зрештою грав у центрі зі мною як квотербек. Наші дружні стосунки стали культурною складовою того, наскільки добре ми змогли працювати разом у тому сезоні.

Комунікація

З комунікацією ми переходимо до світу інструментів для використання вашого капіталу відносин, щоб впливати на інших для досягнення цілей. У вашій подорожі до лідерського капіталу вам потрібно донести дві основні речі. По-перше, вам необхідно розповісти світові, в чому полягає ваша суперсила — бути чесними щодо унікальної цінності, яку ви пропонуєте. По-друге, ви маєте розповісти світові, куди ви хочете рухатися у вашій лідерській подорожі — будьте відвертими щодо скарбу, який ви шукаєте. У приказці «Просіть і отримаєте» є мудрість. Часто ми не можемо отримати те, чого хочемо, просто тому, що боїмося повідомити про свої бажання іншим. Ефективна комунікація відкриває перед вами можливості для пошуку власних скарбів, приєднання до шляхів інших людей, а також для того, щоб ви могли залучити інших до своєї подорожі.

Один із принципів комунікації, як я люблю говорити, — це «Просіть про порядок». Це те, що я робив, коли збирав налякану і розчаровану команду в кулак і казав: «Послухайте, хлопці, мені потрібно, щоб ви дали мені три секунди». Прохання про наказ має величезну силу.

Зв’язки

Завдяки зв’язкам ми застосовуємо свої комунікативні навички, допомагаючи іншим на їхніх шляхах і отримуючи від них допомогу на нашому шляху, в свою чергу, інвестуючи в інших і отримуючи від них інвестиції в нас. Якщо ви шукаєте свій скарб, ви не зможете дістатися до нього самотужки, що підводить нас до ще одного базового принципу структури лідерського капіталу: відповідь — у вашій мережі. Налагодження зв’язків і використання цієї мережі дозволяє вам полегшити власний тягар у вашій подорожі та подолати більшу відстань швидше і з меншими зусиллями.

Я будував зв’язки з іншими дітьми з моєї футбольної команди, виходячи з того, що їм було потрібно — з деякими я знав, що повинен бути жорстким, тоді як інші потребували м’якшого підходу. І я знав, що вони мені потрібні. Квотербек не може зробити це самотужки; йому треба, аби кожен із тих десяти інших людей був разом із ним. Це частина магії командних видів спорту: вони вчать дітей змалечку, що не має значення, наскільки ти хороший (або наскільки ти думаєш, що ти хороший). Важливо, щоб інші приєдналися до тебе і допомогли усвідомити, що ви всі разом рухаєтеся до мети.

Впевненість

Впевненість — це не про безстрашність. Вона полягає в тому, щоб не дозволяти страху, особливо страху невдачі, заважати вам рухатися вперед. Це і є справжнє визначення сміливості. Останній принцип структури лідерського капіталу походить із праці Джозефа Кемпбелла (Joseph Campbell) і є джерелом назви цієї книги: «Печера, в яку ви боїтеся увійти, містить скарб, який ви шукаєте». У якийсь момент у пошуках цього скарбу вам доведеться увійти в цю печеру. Це також передбачає певний самоаналіз, адже з’ясування того, що є вашою печерою — чого ви найбільше боїтеся на своєму шляху — також підкаже вам, куди вам потрібно йти на пошуки скарбу. Впевненість складається з інструментів і стратегій, які допоможуть набратися сміливості, щоб увійти в ці невідомі і незручні етапи вашої подорожі.

В одинадцять років я не відчував себе кваліфікованим чи готовим зайняти позицію квотербека, але я зробив крок уперед і протягом сезону розвинув навички, які зміцнили впевненість у собі та моїх товаришах по команді, щоб рухатися вперед навіть тоді, коли ми стикалися з труднощами. Це часто означало починати з маленьких перемог — лише з цього першого дауну, який приведе нас до тачдауну, а потім прогрес почне будуватися сам собою. Понад усе, впевненість, яку я розвинув у тому сезоні, щоб впоратися з собою, коли мене кидають у щось нове і невідоме, — це те, що я переніс з собою в інші сфери і до моїх майбутніх успіхів. Я знав, що принаймні в деяких випадках зможу зробити те, чого ніколи раніше не робив, якщо мене про це попросять, і я мав упевненість, щоб зануритися в процес.

За матеріалами HBS Working Knowledge



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей
Правила всьогоПравила всього
Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієшІди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)