РЕЦЕНЗІЇ | Team’s Potential 30 січня 2025 р.

П’ять книг, які допоможуть CEO максимізувати потенціал своєї команди

Організації отримують багато переваг від сильної командної культури. Нещодавній аналіз Єльського університету описує п’ять особливо важливих із них: адитивна сила різноманітних точок зору та зворотного зв’язку, можливість для всіх членів команди вчитися в інших, підвищення продуктивності та ефективності, покращення внутрішньої комунікації та особистих стосунків, а також розвиток спільного почуття досягнення, коли справи йдуть добре.

Коротше кажучи, командна робота є неймовірно цінною для компаній — як великих, так і малих. То чому ж її так важко розвивати? Чому одні групи досягають успіху, а інші зазнають невдачі?

Командна робота не мусить бути такою складною. Лідери, які хочуть отримати більше від своїх команд, можуть звернутися до незліченної кількості експертів, які мають безпосередній досвід побудови, масштабування та оптимізації своїх команд, а також до армії науковців. Результатом є зростаюча кількість літератури про тонкощі максимізації потенціалу команд.

Одними з найкращих її прикладів є п’ять книг, що пропонує вашій увазі Серенити Гіббонс (Serenity Gibbons), бізнес-консультантка, яка спеціалізується на питаннях підприємництва та лідерства. Кожна з книжок ґрунтується на реальному досвіді або аналізі, щоб дати чітке уявлення про те, як сьогодні працюють групи людей.

П’ять книг, які допоможуть CEO максимізувати потенціал своєї команди

П’ять книг для CEO

1. «Хороша команда, погана команда: спонукайте своїх людей до великих викликів» (Сара Тербер, Блер Міллер)

Good Team, Bad Team: Lead Your People to Go After Big Challenges, Not Each Other by Sarah Thurber, Blair Miller

Ця книга написана для керівників, «які з подивом виявляють, що загрузли в людських проблемах». Це стосується більшості лідерів у той чи інший час.

Сара Тербер і Блер Міллер перевертають із ніг на голову поширену думку про те, що люди в команді — це її проблема. Вони стверджують, що жодна людина не є ідеальною, тому жодна команда не є ідеальною. Але це не повинно заважати лідерам наполегливо працювати над тим, щоб отримати більше від людей, які у них є, навіть якщо вони постійно шукають наступну «рок-зірку». Зрештою, ви можете робити більше, ніж одну справу одночасно.

Авторки спираються на свою популярну систему FourSight®, яку використовують деякі з найбільш вимогливих організацій світу, включаючи NASA і «морських котиків», щоб пояснити, чому люди поводяться по-різному в командних структурах. Потім вони показують лідерам, озброєним цим розумінням, як розкрити повний потенціал кожної людини і досягти результатів, що перевершують очікування, незалежно від того, який виклик стоїть перед ними.

2. «Як працювати з (майже) будь-ким: 5 запитань для побудови найкращих стосунків» (Майкл Бунґай Станьє)

How to Work with (Almost) Anyone: Five Questions for Building the Best Possible Relationships by Michael Bungay Stanier

У своїй книзі Майкл Бунґай Станьє визнає незручну правду, яку більшість із нас знає, але мало хто хоче в неї вірити: майже всі стосунки в якийсь момент псуються. Це стосується як найглибших, так і найповерхневіших відносин; як професійних, так і особистих.

Питання полягає не в тому, як запобігти погіршенню стосунків, а в тому, як подолати тертя, коли вони вже з’явилися, і забезпечити, щоб відносини залишалися продуктивними і взаємовигідними. Бунґай Станьє стверджує, що це ключ до покращення комунікації в команді та зменшення відтоку кадрів.

Ця книга надає простий інструментарій, побудований навколо п’яти запитань, які кожен керівник має ставити членам своєї команди (і навпаки). Дотримуйтесь її рекомендацій, і ви можете бути впевнені, що ваші найважливіші робочі стосунки продовжуватимуть процвітати і в майбутньому.

3. «100% ємності: кінець гендерного балансу, яким ми його знаємо» (Дженніфер Кенні)

100% Capacity: The End of Gender Balance as We Know It by Jennifer Kenny

У своїй книзі тренерка з менеджменту та лідерства Дженніфер Кенні спирається на чвертьстолітній досвід і зростаючу бібліотеку досліджень, які демонструють цінність гендерного балансу в командах і великих організаціях. Її теза проста: якщо ваша команда (або вся ваша компанія) застрягла в минулому, де домінували чоловіки, вона не працює на 100% свого потенціалу.

Більшу частину своєї книги Кенні присвячує демонстрації того, як ви можете змусити більш збалансований підхід до підбору персоналу працювати на вас, використовуючи реальні приклади, в тому числі деяких раніше скептично налаштованих CEO.

Попутно вона знайомить читачів із сімома ключовими метриками результативності та пропонує практичні рекомендації щодо оптимізації кожної з них. Її робота — це дорожня карта для більш справедливого корпоративного майбутнього та кращої продуктивності, лояльності та утримання співробітників для керівників, які бажають слідувати їй.

4. «Керуйте краще зараз: практичний гайд для посилення вашого впливу як лідера» (Джейк Томпсон)

Lead Better Now: A Practical Guide to Increase Your Influence as a Leader by Jake Thompson

Якщо вам важко отримати максимальну віддачу від своєї команди, ви не самотні. Насправді багато високорезультативних людей призначаються на керівні посади без належної підготовки, і від них очікують, що вони будуть успішними. Книга «Lead Better Now», написана коучем із питань ефективності та ключовим спікером Джейком Томпсоном, пропонує інструменти, які допоможуть керівникам досягти успіху в довгостроковій перспективі.

У своїй книзі Томпсон розбирає перешкоди, які часто стримують менеджерів. Незалежно від того, чи це намагання керувати колегами, наслідування попередника з поганим послужним списком, чи перевантаження адміністративними завданнями, «Lead Better Now» пропонує дорожню карту, яка допоможе вам досягти успіху.

Практичні поради автора допоможуть вам розвинути правильне лідерське мислення, побудувати культуру успіху і, зрештою, розкрити весь потенціал вашої команди.

5. «Ви — команда: 6 простих способів, як члени команди можуть пройти шлях від хорошого до великого» (Майкл Роджерс)

You Are The Team: 6 Simple Ways Teammates Can Go From Good To Great by Michael G. Rogers

Цінність книги «You Are The Team» полягає не в якості її інсайтів. Вони настільки очевидні, що багато читачів, швидше за все, будуть картати себе за те, що не дійшли до них самостійно.

Роджерс спирається на приклади з-поза меж корпоративного світу, щоб проілюструвати те, що правильно роблять високоефективні команди. Ці групи, як правило, співпрацюють, вільні від егоїстичних міжусобиць чи драм і зосереджені як на поточних завданнях, так і на довгострокових цілях.

Для CEO прості приклади Роджерса демонструють, що потрібно робити для покращення командної роботи — навіть якщо це призводить до певного тертя та відштовхування в короткостроковій перспективі. Долаючи труднощі, пов’язані з перебудовою команд навколо атрибутів, які роблять його приклади успішними, автор показує, як знайти і підтримувати належний баланс між конкуренцією і командною роботою.

Максимізація потенціалу вашої команди

Кажуть, що риба гниє з голови — це означає, що якщо керівництво організації є незадовільним, то її рядові співробітники, швидше за все, теж будуть не кращими.

Суть цієї досить неприємної приказки полягає не в тому, що провал неминучий без ідеального лідера. А в тому, що якісне лідерство може мати вирішальне значення, коли йдеться про результативність команди. І незважаючи на те, що деякі теоретики бізнесу та менеджменту хочуть, щоб ви у це повірили, якісне лідерство не є вродженим. На щастя, йому можна навчитися.

Ці п’ять книг допоможуть вам отримати більше від вашої команди, зберігаючи при цьому сприятливу культуру, частиною якої хоче бути все більше людей.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал
Лаяти не на те деревоЛаяти не на те дерево

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)