РЕЦЕНЗІЇ | Книга 14 грудня 2009 р.

Переосмислення «американської мрії» в умовах глобальної кризи

The Puritan Gift: Reclaiming the American Dream amidst Global Financial Chaos

Книга братів Кеннета Хоппера (Kenneth Hopper) та Вільяма Хоппера (William Hopper) "Пуританський дар: Переосмислення американської мрії в умовах глобальної кризи" (The Puritan Gift: Reclaiming the American Dream amidst Global Financial Chaos) залишилася непоміченою після публікації у 2007-му році через свою незвичну назву. Але цього року, після перевидання, вона цілком закономірно здійняла бурю обговорень та стала однією з найпомітніших бізнес-книг.

"Пуританський дар" звертається до того, що автори називають "управлінською культурою Америки, яка була встановлена ще ранніми колонізаторами". Ці колонізатори мріяли створити Боже царство на землі у Новій Англії у XVII-му столітті. Як бізнесменам, їм також було потрібне повернення інвестицій. І вони не бачили жодного конфлікту між цими двома поняттями. Прибуток для них був частиною плану.

"Пуританський дар" — це рідкісний талант створювати та керувати організаціями, які виконують у суспільстві корисну роль. Як відзначають автори, пізніше саме це було причиною створення федеральної політичної культури, яка дала змогу 13-ти колоніям на окраїні цивілізованого світу перетворитися на велику силу. Ця управлінська культура була успішно перейнята Японією під час військової окупації у Другій світовій війні, і це перетворило бідну країну, яка не має власних природніх ресурсів, на другу найбагатшу країну у світі.

Саме це було "даром" Сполучених Штатів всьому світові приблизно до 1970-их років, коли концепція "прибутків-та-витрат" у обліку стала переважати над іншими підходами. Саме тоді фокус управлінців переключився із власне лідерства на гроші, як міру успішності і те, що справді має значення для людини та для організації. Зростання важливості такого показника, як вартість акцій, що стала головним критерієм оцінки бізнесу, призвела до знищення цінності. Адже компанії працювали тепер не для того, щоб принести цінність, а для того, щоб підвищити вартість акцій.

"Пуританський дар" — найкраща бізнес-книга цього року. Це частково історія американського бізнесу, але водночас — це "крик" про потребу зміни сучасного "збоченого" підходу до управління. Це нагадування про те, що саме зробило Америкою великою.

Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
Тригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бутиТригери. Сформуй звички і стань тим, ким хочеш бути

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)