Нова парадигма фінансових ринків
The New Paradigm for Financial Markets: The Credit Crisis of 2008 and What it Means
Якщо відкинути всю фінансову містику, яка оточує фігуру Джорджа Сороса, автора книги "Нова парадигма фінансових ринків" (The New Paradigm for Financial Markets), то стає очевидно, що протягом усього свого життя він намагався примирити наївну людську природу з динамікою ринку. І саме це приваблює читачів у його новій праці.
Його перша книга "Алхімія фінансів" (The Alchemy of Finance) була першим закидом проти фінансових теорій, які, шукаючи простих формул та рішень, вирішили не звертати увагу на складність взаємовідносин ринку з його учасниками. Так народилася перша теорія рефлективності.
Сьогодні, зважаючи на останні події на ринку, які призвели до всесвітньої кредитної кризи, Сорос переглянув свою теорію для того, щоб спробувати пояснити підґрунтя цієї кризи. Схоже, що теорія рефлективності здатна зробити це куди краще, ніж традиційні фінансові теорії, на зразок ефективності ринкових очікувань і т.п.
Лише одне застереження: Сьогодні Сорос активно залучений у політичні процеси багатьох організацій по всьому світу. Тому буде не зовсім обачно читати його книгу, не маючи це на увазі. Наприкінці праці Сорос говорить все менше про ринкову динаміку і все частіше звертається до політики.
Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.
|