РЕЦЕНЗІЇ | Книга 24 лютого 2009 р.

Спільнота: Структура приналежності

Community: The Structure of Belonging

Відомий антрополог Маргарет Мід (Margaret Mead) колись сказала: "Ніколи не сумнівайтесь, що невелика група мислячих громадян може змінити світ. Насправді, тільки вона й має цю здатність". У книзі "Спільнота: Структура приналежності" (Community: The Structure of Belonging) автор Пітер Блок надає нового значення та методології цій думці.

В якому стані перебуває сучасна "спільнота"? На превеликий жаль, сьогодні ми потерпаємо від "страху, помилок та фрагментації". Блок доводить, що для створення здорових спільнот нам потрібно змінити контекст розмови, концентруючись не на проблемах, а на можливостях. Спільнота потрібна кожному, хто прагне трасформувати спільноти та системи, такі як: охорона здоров'я, соціальні сервіси та молодіжні програми. Блок пропонує не лише приклади, але й провокаційні запитання, які повинні вести малі групи, коли ті залучаються до розмови.

Блок називає громадянство "станом буття" і "вибором активізму". Громадяни повинні хотіти бути звітними, повинні тренувати владу, а не уникати її, і повинні долучатися до колективних можливостей.

У своїй книзі автор спонукає до "зворотнього" мислення, ставлячи під сумнів моделі, які раніше здавалися нам цілком логічними. Наприклад, хто насправді кого створює: керівник підлеглого чи навпаки — підлеглий керівника? Або — хороше питання для сучасного суспільства — чи справді громадяни створюють лідера?

Лідерство — це збірне поняття; для його виникнення потрібні три критичні аспекти: створення контексту, який об'єднає людей (включаючи і фізичну його форму); задавання "потужних" (powerful) запитань; а також вміння слухати! Блок переконаний, що хороші запитання можуть мати куди більший потенціал для трансформації спільнот та окремих індивідів, ніж відповіді на них. Він пропонує перелік таких запитань, які можуть стати рушіями діалогу між потенційними громадянами (учасниками спільноти).

Блок ставить під сумнів традиційні підходи до трансформації спільноти. Провокативно? Так! Дієво? Хто зна! Втім, як би там не було, його приклади дають нам надію.

І хоча Блок фокусується здебільшого на спільноті, після прочитання книги виникає закономірне запитання: Наскільки його ідеї можуть бути застосовані у бізнес-контексті? Вочевидь, це можна перевірити тільки задаючи запитання, запропоновані Блоком, у компаніях та спостерігаючи за реакцією на них ваших працівників.

Ярослав Федорак, за матеріалами Graziadio Business Report.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети
Фриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавцівФриланс здорової людини. Стоп’ятсот лайфхаків від замовників і виконавців
Можливо все!Можливо все!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)