Харизма та милосердя: Ченг Єн та будистський рух Тзу Чі
Charisma and Compassion: Cheng Yen and the Buddhist Tzu Chi Movement
Історія, яку розповідає Джулія Хуанг (Julia Huang) у своїй книзі "Харизма та милосердя: Ченг Єн та будистський рух Тзу Чі" (Charisma and Compassion: Cheng Yen and the Buddhist Tzu Chi Movement), є найяскравішим прикладом того, як потрібно жити у повній згоді зі своїми цінностями. У цій історії йдеться про майстра Ченг Єн, якій сьогодні 72 роки, і яка зуміла створити всесвітньо відомий рух за здоров'я, в якому бере участь більше 10 мільйонів чоловік.
Ця незвичайна організація — рух Тзу Чі — виникла у 1966-му році, і сьогодні володіє трьома госпіталями у Тайвані, університетом, телевізійною станцією та міжнародною організацією, що передає кошти та провізію людям, які страждають від стихійних лих. Сама Ченг Єн була номінована на Нобелівську премію миру і відома у всьому світі як будист-активіст, яка проповідує мир.
Лідерська історія Ченг Єн розпочалася у 1966-му році, коли вона стала свідком смерті жінки, якій не вистачило грошей, щоб заплатити за своє лікування у госпіталі. Саме тоді у неї з'явилася ідея розпочати місію, яка б зробила медицину доступнішою для бідних. Все почалося з мобілізації ресурсів у локальній будистській спільноті.
У 1978 році Ченг Єн пережила серцевий напад, після чого вона вирішила створити госпіталь, щоб залишити хоча б щось після своєї смерті.
Станом на 1999-ий рік у організації були чотири основні цілі — благодійність, медична допомога, освіта та культура.
Тож по суті у книзі йдеться про унікальну історію — як проста бідна жінка зуміла створити потужну організацію, що є свідченням того, наскільки багато важить надихаюча місія.
Ярослав Федорак, за матеріалами strategy+business.
|