Самотні разом
Alone Together
Книга Шері Туркл (Sherry Turkle) "Самотні разом: Чому ми очікуємо все більшого від технологій і все меншого один від одного" (Alone Together: Why We Expect More from Technology and Less from each other) досліджує, яким чином зростання Інтернету призводить до зменшення взаємодії між людьми.
Шері Туркл, професор Масачуссетського Технологічного Інституту (MIT) та психолог, стверджує, що персональний комп'ютер працює не "для людей", а "з людьми". "Питання не в тому, яким буде комп'ютер в майбутньому, а в тому, якими станемо ми", — пояснює вона. Люди, на думку Шері Туркл, будуть набагато менше спілкуватися, натомість, шукатимуть все нових та нових способів для того, щоб заховатися одне від одного.
Сьогодні наші гаджети не лише зберігають нашу пам'ять — телефонні номери, адреси, дні народження та зустрічі — але й перебирають на себе наші емоції та нашу ідентичність. Замість того, щоб випити чашечку кави з друзями, ми публікуємо фотографії, оновлюємо статуси та надсилаємо відео. Всі ці технології дозволяють відфільтрувати та мінімізувати "людський" контакт. Особисті зустрічі зводяться сьогодні до 140-символьних твітів. 27% користувачів Facebook настільки залежні від цієї соцмережі, що вони залишаються в мережі навіть знаходячись у ванній.
Вирішення проблеми технологій Туркл вбачає не у відмові від них, а лише у правильному використанні. Обмеження часу в мережі та більша увага до офлайну — ось панацея, на думку автора "Самотніх разом".
Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.
|