РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 4 квітня 2018 р.

Інновації як жах: «Водій у автівці без водія»

Джерело: K.Fund Media

Водій у автівці без водія: як наші технологічні вибори створюватимуть майбутнє (The Driver in the Driverless Car: How Our Technology Choices Will Create the Future)
» Докладніше на Amazon
Хороша новина — сьогоднішні технологічні розробки вказують на надзвичайне майбутнє, в якому цифрові технології продовжують змінювати світ на краще.

«Водій у автівці без водія» (The Driver in the Driverless Car) — важлива та своєчасна книжка, яка пояснює важливі сьогоднішні технології. У ній обговорюється, як продукти та ринки змінять наші життя в прийдешні роки. Вона є натхненною, інформативною та попереджувальною, до того ж написана для загального кола читачів. Незалежно від того, чи хвилюєтеся ви з приводу автомобілів без водія та дронів чи тривожитеся про роботу в майбутньому — ця книга для вас.

Стиль автора — живий, легкий для прочитання. Вадва — футурист, який добре знається на темі, що додає книжці авторитетне звучання.

Теми, що піднімає автор у книзі, охоплюють досягнення в галузі освіти, революцію у сфері охорони здоров’я, розширення робототехніки, проблеми кібербезпеки, безпілотники та їхнє застосування, досягнення генетики та їхні наслідки, перспективу отримання вільної енергії та чистої води, роль big data та штучного інтелекту (ШІ) і багато іншого. Це наступне покоління технологічних досягнень вирішить багато проблем людства і неминуче створить нові, що вирішуватимуться наступними поколіннями. Саме так відбувається поступ цивілізації, і швидкість змін збільшується.

За умов демократії обізнані громадяни важливі для того, щоб впоратися із неминучими виборами та дилемами. Ця книжка надає необхідні для цього знання.

Вадва оцінює кожну область технологій, ставлячи три доцільних питання. Чи має технологія потенціал надати всім однакові переваги? Які ризики та вигоди розвитку технології? Чи сприяє технологія більше автономії або залежності?

Закон Мура є основою сучасних руйнівних технологічних тенденцій

Вадва не дарма присвячує цілий розділ на початку книжки змінам, які спричинило застосування цього закону. Гордон Мур був співзасновником Intel, і він правильно спрогнозував тривале експоненціальне зниження вартості цифрових чіпів. Це є основою всіх технологічних досягнень за останні 50 років, і закон досі актуальний.

Зворотний бік збільшення цін — вибух на ринках. Вибуховий ріст — це те, що ми можемо очікувати від кожної з технологій, що обговорюються у цій книжці.

В душі Вадва — справжній оповідач. Проте в реальному світі майбутнє рідко розвивається так логічно, як мало б. Успішний продукт потребує підтримки екосистеми, суттєві елементи якої не підпорядковуються закону Мура.

Попри те, що це може уповільнити часову шкалу та рафінувати характерні риси продукту, основні сили зупинити неможливо.

Візьмемо, наприклад, iPhone, попередником якого був провальний Apple Newton. Newton представили 1993 року, очікуючи, що це призведе до бурхливої доби мобільних обчислень. Венчурний капітал інвестував величезні суми, десятки компаній почали роботу і, зрештою, провалилися.

Нові ринки можуть бути дуже непередбачуваними

Що пішло не так? Тоді бездротові мережі та доступ до інтернету, що ми приймаємо як належне сьогодні, були надзвичайно важливими для галузі. У той самий час, як інвестори, так і підприємці були помилково приковані до розпізнавання рукописного тексту та використання стилусу як важливих атрибутів для адаптації користувача.

Хоча ми маємо очікувати подібних затримок на деяких ринках, які описує Вадва, глобальні сили та напрямки, котрі він виокремлює, є неминучими.

Залишатися конкурентоспроможним — означає залишатися поінформованим, оскільки створюються нові галузі та зникають старі. Багато найкращих робочих місць майбутнього будуть у компаніях, які сьогодні ще не існують. Ця книга є важливою «абеткою», яка анонсує майбутнє.

За матеріалами New Theory Magazine.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)