РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 3 липня 2018 р.

Сем Зелл: дев’ять принципів бізнесу та життя

«Am I Being Too Subtle?» («А може я занадто проникливий?») — так називається книга, де її автор, інвестор-мільярдер Сем Зелл (Sam Zell), описує принципи, якими він керується в бізнесі та житті.

Сем Зелл: дев’ять принципів бізнесу та життя

Зелл не стверджує, що досягнув всього виключно власними зусиллями — навпаки, віддає належне батьками, котрі прищепили цінності, які визначили хід його життя. «Мої батьки були винятково дисципліновані — повністю поглинуті роботою і сфокусовані на досягненні», — зазначає Зелл. Також інвестор пише, що батьки прищепили іншу, ніж у його друзів, життєву філософію, — навчили бачити загальну картину явищ та подій. Тому йому «було легше виділятися серед інших», ніж намагатися відповідати загальноприйнятним уявленням. «Життєва мудрість для мене — лише точка відліку», — зауважує Зелл і при цьому наголошує, що «неможливо створити власний сценарій розвитку подій, не зрозумівши правил гри та не навчившись діяти в межах розмітки ігрового поля». «Якщо ви знаєте, де знаходяться всі інші, — то зможете грати».

Ось дев’ять засад, які зумовлюють підходи Зелла до бізнесу та життя.

1. Бути готовим зробити крутий поворот

Ніколи не боявся братися за щось нове лише тому, що раніше нічого схожого не робив. Просто використовував те, що вже знав, і що можна було адаптувати до іншої ситуації. Бачу себе гравцем передньої лінії, що означає здатність передбачати — де буде попит, а де його не буде. І не тільки протягом найближчих п’яти років, але й у 20-30-річній перспективі. Для цього потрібно не «зациклюватися» на припущеннях, які обмежують ваші можливості. Маю здатність всмоктувати все корисне, що є в різних галузях. А вихід у цілком нові сфери є для мене величезним задоволенням.

2. Спрощувати — зводити до основ

Вірю в базові істини: закони попиту і пропозиції; в те, що ліквідність дорівнюється прибутковості; що конкурентів має бути якнайменше і що тривалі стосунки несуть у собі високу цінність. Крізь призму цього розглядаю потенційні можливості. Обожнюю розв’язання проблем. Розтинаю питання на складники і зводжу їх до базових основ — спрощую. Шукаю точку опори. Кожний може цього навчитися. Адже досвід — це все. Робіть знов і знов доти, доки це не стане чимось, властивим тільки вам. Досвід формує дисциплінованість та дає осяяння, які інколи дозволяють побачити, що знаходиться поза прірвою ще перед тим, як буде зроблено крок у повітря. Йдеться про усвідомлення ризику, що є питанням організації вашого мислення.

3. Широко відкривати очі (і розум)

Ідентифікуючи можливості та приймаючи рішення — покладаюся на макропідхід. Завжди прораховую наслідки більш загальних подій. Якщо говорити про якусь послідовну схему дій — то незмінно шукаю аномалії чи ознаки «підриву» в галузі, на ринку або в конкретній компанії. Будь-яка подія чи закономірність, що вибиваються з низки однотипних, як «маяк» вказують на якусь цікаву потенційну можливість. Якщо ви «шукач» інформації та уважний спостерігач — добувайте з цього все, що вам потрібно знати. Оскільки сьогодні ми маємо доступ до лавини даних — ви мусите сфокусуватися виключно на найбільш значущих моментах.

4. Бути «вожаком зграї»

Мені подобається бути «вожаком» у своїх бізнесах — контролювати «територію», на яку входжу. Це означає, що потрібно бути принаймні №2 (а краще №1) у будь-якій галузі. Якщо ви не «вожак» — то ціле життя реагуватимете на дії інших.

5. Робити все правильно

Якщо ви збираєтеся грати в довгу — дійте правильно. Етика — «наріжний камінь» всього. Для мене завжди було очевидним, що успіх має ґрунтуватися на принципах. Саме тому є угоди, котрі я ніколи не укладатиму. Керуюся припущенням: буде ще одна угода. І шлях, яким ви рухатиметеся до наступної транзакції, має бути прямим. Інколи члени моєї команди сперечаються зі мною, бо не вірять, що можна відмовитися від грошей, які лежать на столі. Але я хочу створити середовище, де гра триватиме й триватиме.

6. Дбати про своє добре ім’я

Ніколи не піддаюся спокусі робити те, що може «кинути тінь» на моє ім’я. Люди, з якими ви взаємодієте в бізнесі, хочуть знати — ким ви є; іншими словами — чи робитимете ви те, що кажете, та чи будете надійним партнером. І тому репутація є вашим найціннішим активом.

7. Цінувати вірність

Вважаю, що вірність є тим, що визначає ваш характер. Чи залишатиметеся ви з вашим другом, колегою чи партнером у ситуаціях, коли це складно зробити? Чи враховуєте ви їхні обставини так само, як і свої? Нескладно уявити, наскільки цінними є лояльність та довіра для такої людини, як я. І ці активи працюють у двох напрямах.

8. Не сприймати себе занадто серйозно

Его та гордість мають відігравати свою роль. Проте якщо вони не регулюються, то можуть завдати неабиякої шкоди або навіть зруйнувати вас як особистість. Для мене «11-та заповідь» звучить так: смійтесь над собою першим. Всі ми — людські істоти, які населяють цей світ — маємо дар бути причетним до див, що творяться навколо, — але тільки якщо не намагатимемося піднести себе над ними.

9. Не здаватися

Визнавши нездоланність проблеми, ви відразу прирікаєте себе на провал. Але якщо ви хоча б припустите, що по той бік потенційної прірви є інший шлях, то, ймовірно, його знайдете, бо використаєте свій творчий потенціал. Я ототожнюю це з підприємницьким способом мислення. Йдеться про впертість, оптимізм, драйв та переконаність, сплетені в єдиній цілісності. І ще, про зобов’язання перед собою — довести задум до завершення, змусити його запрацювати. У своєму світі я називаю це — «бути власником».

* * *

Зелл є прихильником підприємницького настрою в бізнесі та житті. «Власник поглинутий тим, щоб витягнути максимум з того, що вже є. Він весь у цьому. Підприємець невпинно шукає нову можливість. Завжди виходить за межі реальності». А своїм онукам інвестор каже:

«Ви мусите повною мірою розвинути здібності, які вам дано. Що б ви не робили — віддавайтеся цьому — досягайте досконалості. Те, що я зробив — не приклад для наслідування. Це шлях, яким, сподіваюся, підете ви — концентруючи енергію, не шкодуючи зусиль та виявляючи відданість справі».

За матеріалами "9 Key Principles for Business & Life from Sam Zell", Leading Blog.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)