ТЕНДЕНЦІЇ | Майбутнє бізнесу 12 листопада 2021 р.

Gartner: Топ-10 стратегічних прогнозів на 2022 рік і далі

Синтетичні дані, NFT, бізнес, що компонується, і гнучка розробка — а також розставання з клієнтами — є одними з головних стратегічних прогнозів від аналітичної компанії Gartner, які вона передбачає на 2022 рік і наступний період.

Настав час розлучитися з «поганими» клієнтами.

Організації часто намагаються утримати клієнтів за будь-яку ціну, але спроба за допомогою свого продукту догодити не тій авдиторії коштує дорого — як в емоційному, так і фінансовому плані. Розчарування, що зростає, спонукає організації визнати, що прощатися — це нормально, і це один із головних прогнозів Gartner на цей рік.

«Основні стратегічні прогнози Gartner, як і раніше, пропонують провокаційний погляд на те, що може статися в деяких із найважливіших галузей розвитку технологій і бізнесу», — каже Дерил Пламмер (Daryl Plummer), заслужений віце-президент-аналітик та науковий співробітник Gartner. «Що ще важливіше, вони допомагають нам зрозуміти, що навчання ніколи не закінчується, що воно з різних точок зору є важливим і що це спільна відповідальність».

Топ-прогнози Gartner відображають три основні теми епохи пандемії: орієнтованість на людину, стійкість та здатність перевершити наші очікування. Їх можна використовувати як припущення для сценаріїв, що розробляються, і стратегічних планів на наступні три-п’ять років.

Gartner: Топ-10 стратегічних прогнозів на 2022 рік і далі

Прогноз №1: Синтетичні дані для більшої конфіденційності

До 2025 року завдяки синтетичним даним скоротиться збір особистих даних про клієнтів, що дозволить уникнути 70% санкцій за порушення конфіденційності.

У міру зростання популярності синтетичних даних, створених із використанням методів штучного інтелекту (ШІ), вони можуть стати свого роду проксі для реальних даних, знижуючи або усуваючи ризики розкриття приватної інформації споживачів або конфіденційних даних. Оскільки це несправжні дані, вони знімають стурбованість із боку нормативних вимог і насправді можуть надати більш точну інформацію, оскільки ШІ може краще моделювати часто непередбачувану поведінку клієнтів. Синтетичні дані можна використовувати для навчання та тестування моделей штучного інтелекту, щоб справлятися з незапланованими збоями, несподіваними подіями та плануванням сценаріїв, що зрештою створює більш стійку організацію.

Прогноз №2: Споживачі боритимуться зі збором даних

До 2024 року 40% споживачів обманюватимуть показники відстеження поведінки, щоб навмисно знецінювати зібрані про них персональні дані, що ускладнюватиме їхню монетизацію.

Споживачі тепер добре обізнані про кількість даних, які збирають організації, і щоб не стати «продуктом», вони активно намагаються знецінити ці дані і маніпулювати ними. В результаті споживачі все частіше використовують такі техніки, як VPN, неправдиву інформацію або взагалі відмовляються від збору даних.

Прогноз №3: Майнінг даних мозку

До 2027 року чверть компаній зі списку Fortune 20 буде витіснено компаніями, які масштабно застосовуватимуть нейромайнінг і впливатимуть на підсвідому поведінку.

Нейромайнінг (застосування поведінкового інтелекту та пов’язаних технологій для аналізу, розуміння людської поведінки та впливу на неї в масштабі) дозволить організаціям глибше зрозуміти споживачів. Це покращить відносини з клієнтами та збільшить залучення співробітників. У міру розвитку нейробіології ця техніка ставатиме все більш складною та точною.

Прогноз №4: Agile приходить; менеджери йдуть

До 2024 року 30% корпоративних команд функціонуватимуть без керівників через гнучкий та гібридний характер роботи.

Із впровадженням в організації agile-підходу на 30% та гібридної роботи на 50% близько третини команд зможуть працювати без традиційної ролі менеджера. Пандемія призвела до зростання потреби в організаційній стійкості, що призвело до більшої гнучкості всередині бізнесу. За визначенням, Agile вимагає атмосфери довіри, що не піддається традиційним ієрархіям. Збільшення гібридної робочої сили показує, що у значної частини менеджерів відсутній набір навичок, необхідних для управління співробітниками у віддалених чи гібридних ситуаціях; і лише 47% співробітників вважають, що їх керівник може привести команду до успіху у майбутньому.

Прогноз №5: Африка — наступний великий центр стартапів

До 2026 року 30%-ве збільшення талановитих розробників в Африці допоможе перетворити її на провідну у світі екосистему стартапів, яка конкуруватиме з Азією щодо зростання венчурних фондів.

За останнє десятиліття венчурний капітал, що надходить до Африки, продовжував зростати як із боку місцевих, так і іноземних інвесторів. Процвітаючу технологічну арену Кенії називають «Силіконовою саванною» у Східній Африці, і в ній зосереджені найпередовіші стартапи на континенті. У той же час зростання кількості каналів інформаційної освіти для розробників робить розробку програмного забезпечення більш доступною у широкому масштабі. Окрім збільшення можливостей для стартапів, інші країни починають використовувати ресурси талантів, доступні в Африці.

Прогноз №6: Модульний бізнес чи крах

До 2024 року 80% опитаних ІТ-директорів вкажуть модульну модернізацію бізнесу за рахунок можливості компонування як одну з п’яти основних причин підвищення ефективності бізнесу.

Підрив — це нова норма. Навіть перед пандемією організації мали справу з торговими війнами, Brexit, зміною клімату та безліччю інших внутрішніх та зовнішніх проблем. Нині 74% організацій впроваджують ті чи інші модульні чи компонентні технології. Як правило, щоб протистояти волатильності ринку, організації фокусуватимуться на гнучкості та адаптованості, а не на стабільності.

Прогноз №7: Війна з кіберзлочинцями

До 2024 року кібератака завдасть такої шкоди критично важливій інфраструктурі, що член G20 у відповідь оголосить атаку фізичну.

У той час як нещодавні великомасштабні кібератаки на лікарні, уряди та енергетичні об’єкти вважаються злочинами, дедалі більш руйнівні наслідки означатимуть, що незабаром вони вважатимуться актами війни. Посилення регулювання на національному рівні наголосить, що підприємства не можуть нести одноосібну відповідальність за завдану шкоду. Кібератаки недержавних суб’єктів на критично важливу інфраструктуру згодом зменшуватимуться за частотою та інтенсивністю у міру того, як кіберзлочинці будуть пристосовуватися до реальності кінетичних репресій із боку військових та спецслужб.

Прогноз №8: Розлучення з «поганими» клієнтами

До 2025 року 75% компаній «розійдуться» з невідповідними клієнтами, оскільки витрати на їх утримання затьмарять витрати на залучення «хороших» клієнтів.

Організації часто приймають «поганих» клієнтів у канал продажів і намагаються утримати їх, не враховуючи належним чином, наскільки дорого вони обходяться організації. Задоволення невідповідних клієнтів вимагає часу та грошей: наприклад, адаптувати пропозиції чи дизайнерські рішення, які б їх задовольнили. У міру того, як керівники краще розумітимуть ці витрати, їм буде зручніше відпускати непродуктивних клієнтів з огляду на втрату бренду та довгостроковий прибуток, не кажучи вже про емоційний тягар для співробітників.

Прогноз №9: Гіперфіксація гіпертокенізації

До 2026 року невзаємозамінна гейміфікація токенів виведе підприємство до десятки найдорожчих компаній.

Компанії швидко усвідомлюють потенціал невзаємозамінних токенів (NFT) для розвитку бізнес-моделей та залучення нових потоків доходів. Публічні блокчейни експоненційно розширюють можливості цифрового зв’язку цінності, представленої токенами, приносячи ще одну хвилю, здавалося б, безмежних можливостей у цифровому світі. Взаємозамінні та невзаємозамінні токени є рушійною силою цього нового явища, яке називається «гіпертокенізація».

Прогноз №10: Більше інтернету за менші гроші

До 2027 року низькоорбітальні супутники розширять охоплення інтернету ще на мільярд найбідніших людей світу, що допоможе 50% із них вирватися зі злиднів.

Створення баз стільникового зв’язку у сільській місцевості є дорогим та неефективним. Супутники на низькій орбіті пропонують більш дешеве та гнучке рішення. Вони можуть надати острівці підключення, тому мережі спроможні розвертатися безпосередньо там, де є клієнти, а не лінійно по округу. Крім того, для задоволення збільшених потреб може бути здійснено запуск нових супутників. У міру того, як інтернет стає дедалі доступнішим, до нього приєднуються мільярди нових «користувачів мережі», які змінюють сам інтернет із точки зору контенту та культури.

За матеріалами "You’ll Be Breaking Up With Bad Customers — and 9 Other Predictions for 2022 and Beyond", Gartner.

Ілюстрація: dlt4all.eu



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Мій бос — ідіотМій бос — ідіот

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)