ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 15 грудня 2022 р.

Deloitte: головні технологічні тренди, що з’являтимуться на горизонті

У 14-му щорічному звіті Deloitte, присвяченому технологічним трендам (Tech Trends), розглядаються макрофактори, необхідні для цифрової трансформації в найближчі два роки, і підкреслюється важливість довіри.

Deloitte: головні технологічні тренди, що з’являтимуться на горизонті

Звіт Deloitte розглядає поточний стан підприємств у сфері ІТ і фокусується на досвіді глобальних організацій у різних галузях, щоб визначити, які технологічні тренди з’являться на горизонті.

За словами Майка Бехтеля (Mike Bechtel), головного футуролога та керуючого директора Deloitte, компанія використовує «ширококутний об’єктив» для прогнозування того, що відбувається. Бачення майбутнього на 18-24 місяці базується на ідеї, що бюджети підприємств вже сформовані на наступні 12-18 місяців, і це «золота зона», яка може допомогти технологічним лідерам замислитися над плануванням на майбутнє.

«Трансформація повинна відбуватися під керівництвом бізнесу і місії, на основі штучного інтелекту, за підтримки великих і малих постачальників технологій, з метою створення і формування нових ринків», — зазначив Білл Бріггс (Bill Briggs), глобальний директор із питань технологій і директор Deloitte. Він додав, що звіт про технологічні тренди може допомогти організаціям побудувати щось «значне, стійке і дружнє до майбутнього завтрашнього дня».

Стан та майбутнє ІТ-орендарів та мультихмарних технологій

Згідно з новим звітом Deloitte Tech Trends, ІТ має довгу історію змін, але три її принципи — взаємодія, інформація та обчислення — залишаються незмінними силами. У звіті розглядаються ці три принципи і напрямок, в якому рухається кожен із них.

Досвід користувачів стане простішим

Один із важливих висновків звіту полягає в тому, що в той час як інструменти, які ми використовуємо — від планшетів до Інтернету речей і смартфонів — стають все більш складними, досвід кінцевого користувача насправді стає простішим. Прогнозується, що взаємодія, яка є ключовим елементом ІТ, стане ще більш зручною для людини, яка, іншими словами, перебуває на іншому кінці технологій.

Штучний інтелект буде інтегрований в ІТ-системи

Ні для кого не секрет, що штучний інтелект зараз сприяє зростанню бізнесу, і цей тренд продовжуватиметься і надалі. ІТ-орендар інформації охоплює не тільки дані, але й прогнози від машинного навчання. У новому звіті Deloitte стверджує, що машинне навчання стане більш «всебічним», а розробка систем штучного інтелекту, яким ми можемо довіряти, матиме вирішальне значення.

Обчислення будуть розширюватися

За даними Deloitte, наші машини стають все меншими, але ще більш здатними вирішувати великі і складні завдання — тренд, який, на думку аналітиків, «триватиме і надалі».

Бізнес спрощує управління мультихмарними технологіями

Крім того, останнє десятиліття розгортання мультихмарних технологій призвело до «значного ускладнення управління хмарами». Для спрощення підприємства використовують метахмару, яка забезпечує «загальний рівень абстракції й автоматизації» і може допомогти бізнесу працювати більш злагоджено, підвищити гнучкість і швидше розвиватися.

Прогнозується зростання метахмари і доповненої реальності

Такі технології, як метавсесвіт і доповнена реальність, будуть продовжувати зростати.

«Компанії довіряють обіцянкам імерсивного інтернету, щоб побудувати прибуткові бізнес-моделі навколо унікальних можливостей, що надаються "необмеженою реальністю"», — йдеться у звіті.

Топ-3 новітні макротехнологічні категорії

На додаток до цих потужних сил, Deloitte помітила технологічні тренди у трьох нових макрокатегоріях: технологічний бізнес, кібернетика та довіра, а також базова модернізація. У звіті детально розглядаються тренди у сфері технологічної робочої сили, блокчейну і модернізації мейнфреймів.

Ціннісний підхід до трендів у сфері технологічної робочої сили

Що стосується технологічного персоналу, то «розумні організації створюють нові ІТ-структури та ролі, щоб краще відповідати наявним талантам», замість того, щоб конкурувати з вузькою групою інженерів, — зазначає Deloitte. Такий підхід, заснований на цінностях, призводить до розширення набору навичок, а також до кращих бізнес-результатів.

Технологія блокчейн все ще буде важливою для цифрових активів

Перспективи технології блокчейн все ще зростають, навіть незважаючи на невизначеність навколо криптовалют.

«У міру того, як "екосистеми, що не потребують довіри", на основі блокчейну еволюціонують у Web3, вони стають ключовими для створення і монетизації цифрових активів», — йдеться у звіті.

Мейнфрейми переживають ренесанс

Що стосується мейнфреймів, то Deloitte стверджує, що вони переживають своєрідний ренесанс. Підприємства зараз «використовують проміжне програмне забезпечення для зв’язку основних систем з обчислювальними технологіями нового покоління, такими як суперкомп’ютери на базі графічних процесорів, а також інноваційні користувальницькі інтерфейси, які відкривають багатообіцяючі нові шляхи в хмарну аналітику, штучний інтелект і машинний інтелект».

Чому довіра є найважливішим фактором

Звіт Deloitte називає довіру «центральним елементом» серед всіх трендів. Частково це пов’язано з тим, що технологічні можливості можуть бути меншою перешкодою, ніж «впевненість у їх прийнятті».

«Довіра переважає над технологіями», — сказав Майк Бехтель. «Найбільшим сюрпризом цього року, можливо, стало те, наскільки "імерсивний інтернет" — такий як віртуальна реальність, доповнена реальність, метавсесвіт — і технології Web3 непомітно починають впливати на вже існуючі фірми».

Майже всі компанії, з якими працює Deloitte, намагаються використовувати нові технології для досягнення успіху — у звіті розглядаються такі розширені технології, як космічні технології, біотехнології, нейротехнології, робототехнології, кліматичні та енергетичні технології.

Проте, жодна з цих технологій не буде працювати, якщо «вона не буде зрозумілою, надійною і не буде використовуватися для вирішення бізнес-завдань, які варто вирішувати», — додав Бехтель.

За матеріалами TechRepublic



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесіКмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі
Можливо все!Можливо все!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)