ТЕНДЕНЦІЇ | Finance 2030 8 серпня 2024 р.

Чотири імперативи для фінансового відділу майбутнього

Організаціям як ніколи важливо знову зосередитися на забезпеченні високої якості даних, реінвестиціях у розвиток фінансового персоналу та розробці більш гнучких робочих моделей, щоб скористатися можливостями таких технологій, як генеративний штучний інтелект, — йдеться в оновленій версії звіту McKinsey «Finance 2030».

Прогнозування майбутнього може бути захоплюючою вправою, адже майже всі зацікавлені в тому, що на нас чекає, і ніхто не може сказати, що ви помилилися. До того ж, прогнози, які згодом виявляються хибними, зазвичай забуваються.

Однак McKinsey & Company із задоволенням проливає світло на набір із чотирьох імперативів корпоративних фінансів на наступне десятиліття, які ця менеджмент-консалтингова фірма оприлюднила у 2020 році.

Стверджуючи, що ці 4 обов’язкових умов залишаються важливими ключами для спрямування фінансових відділів на правильний шлях до 2030 року, McKinsey нещодавно опублікувала оновлену версію свого звіту у контексті поточних трендів.

На думку McKinsey, ці нові тренди — не в останню чергу поява генеративного ШІ — вказують на необхідність підвищення кваліфікації фінансових фахівців для оптимального реагування на мінливий макроекономічний контекст. Водночас чотири імперативи все ще залишаються орієнтирами на найближчі роки.

Чотири імперативи для фінансового відділу майбутнього

Імператив 1: не обмежуватися лише транзакційною діяльністю

За даними McKinsey, фінансові відділи стали настільки ефективними в основних бухгалтерських операціях, таких як кредиторська та дебіторська заборгованість, що, хоча подальше вдосконалення можливе, зниження прибутковості майже неминуче.

Залишається набагато більше можливостей для вдосконалення у стратегічних сферах, до яких McKinsey відносить інвестиції в основний капітал, оптимізацію структури капіталу, податкове планування, контролінг, внутрішній аудит та управління фінансовими ризиками.

«Із розвитком обчислювальних потужностей машинне навчання та штучний інтелект все частіше застосовуються для вирішення складних завдань, продовжуючи тенденцію, започатковану роботизованою автоматизацією процесів і подібними технологіями, які використовуються для автоматизації транзакційної діяльності», — пише McKinsey.

Компаніям рекомендується змістити акцент з автоматизації низького рівня на автоматизацію високого рівня, більш ефективно використовувати час персоналу, який витрачається на діяльність із доданою вартістю, а також узгодити свої дії з більш широким корпоративним середовищем щодо технологій ШІ та машинного навчання.

Імператив 2: допомогти фінансовому відділу стати лідером в області даних

Фінансові команди нічим не відрізняються від інших корпоративних підрозділів у тому сенсі, що їм доводиться розуміти і використовувати величезні обсяги даних. У фінансовій сфері вони інформують і спрямовують свої зусилля на отримання конкурентних переваг для компанії та дотримання нормативних вимог.

На думку McKinsey, фінансові відділи потребують «чітко визначеної генеральної стратегії управління даними». В іншому випадку джерелам даних може бути бракувати довіри, щоб ефективно використовувати нові технології, такі як генеративний ШІ.

Згідно зі звітом, фінансові департаменти мають всі можливості для того, щоб допомогти у створенні такого визначення. Вони мають зосередитися на наданні пріоритету якості та узгодженості даних, допомозі в узгодженні стандартів даних між департаментами, інвестуванні в гнучку, технічно оснащену основу та розподілі ресурсів фінансового персоналу для очищення даних.

Імператив 3: покращити процес прийняття рішень

Використання розширеного аналізу для вирішення бізнес-проблем наближається до статусу обов’язкового для фінансових директорів. Крім того, фінансові відділи також «несуть відповідальність за організацію дискусій щодо результатів діяльності компанії та дій, необхідних для її покращення», — пише McKinsey.

Щоб бути ефективними, згідно зі звітом, фінансові працівники повинні надавати чіткіші, швидші та багатші інсайти, які базуються на «більш надійних даних із ширшого кола джерел, забезпечуючи більші перспективи, ніж ті, що ґрунтуються лише на внутрішніх фінансових даних».

Імператив 4: переосмислити фінансову операційну модель із новими можливостями

За даними McKinsey, сьогодні все більше уваги приділяється здатності персоналу працювати швидше і динамічніше. Фінансові відділи все частіше мають більш компактне ядро, з «більш жорсткими стандартами даних, новими практиками управління даними, посиленою автоматизацією та інтеграцією з широким спектром цифрових технологій».

Впровадження цієї нової моделі, підкреслюють у McKinsey, вимагає від фінансових відділів низки змін:

  • розбити традиційні ієрархії на плоскі мережі команд;
  • мобілізувати тимчасові команди для більш глибокого розуміння бізнес-проблем;
  • впровадити цифрові навички у фінансову організацію;
  • сформувати ядро бізнес-підкованих лідерів, які мають достатній рівень для того, щоб залучати лідерів компаній як колег.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)