ТЕНДЕНЦІЇ | Дослідження 5 березня 2009 р.

Недоліки в програмах коучингу та наставництва

Дослідження АССА

Лише деякі організації наразі прагнуть до впровадження культури наставництва на своїх підприємствах.

ACCA Відповідно до всесвітнього дослідження, проведеного АССА (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів), система коучингу і наставництва (coaching and mentoring) у фінансовій сфері не застосовується належним чином, що свідчить про недостатнє усвідомлення потенціалу даної практики. Зрештою це призводить до того, що вкладення коштів у навчання виявляється неефективним.

Ключові дані, представлені в звіті «Революція коучингу і наставництва — чи дієва вона?», підготовленому на основі опитування 700 членів АССА в 170-ти країнах, вказують на те, що попри позитивні відгуки більшості організацій щодо програми коучингу і наставництва, для них вона залишається більше очікуванням, аніж реальністю. Небагато організацій наразі впроваджують культуру наставництва на своїх підприємствах:

  1. 85% респондентів вважають, що було б доречно користатися послугами коучів, однак більше 60% організацій не залучають акредитованих внутрішніх чи запрошених наставників із метою підвищення компетентності фахівців фінансової сфери.

  2. 85% респондентів позитивно ставляться до впровадження культури коучингу, проте, брак участі та зацікавленості з боку вищого керівництва є перешкодою до впровадження програм коучингу в багатьох організаціях.

  3. Незважаючи на те, що багато підприємців включають коучинг в існуючі програми підготовки керівних кадрів як один зі стилів управління, це не є обов'язковою вимогою.

Дані звіту підтверджують той факт, що коучинг все більше відносять лише до сфери повноважень вищого керівництва, а також свідчать про доцільність більш широкого впровадження програми коучингу на всіх рівнях. У звіті вказується на те, що більш глибоке розуміння економічної ефективності програми коучингу і наставництва буде сприяти особистій зацікавленості й участі.

Наталія Вовчук, голова представництва АССА в Україні та країнах Балтії і Кавказу, говорить: «Навіть у ці важкі часи організації намагаються максимально підвищити рентабельність капіталовкладень у свій персонал. Хоча коучинг і наставництво продовжують розвиватися, а в деяких великих всесвітніх організаціях уже існує позитивний досвід впровадження даної практики, у більшості випадків усе ще очевидний недолік розуміння доцільності подібних заходів у даній сфері».

Джемі Лайон (Jamie Lyon), співавтор звіту АССА, відзначає: «Очевидно, що впровадження програм коучингу і наставництва в даній сфері діяльності є для більшості організацій лише бажанням, а не реальністю. Коучинг і наставництво, безперечно, мають величезний потенціал, але, на жаль, у більшості випадків користь від них непомітна, оскільки подібна діяльність не використовується настільки широко, наскільки це можливо».

Нікі Хіксон (Nicki Hickson), представник організації «Ернст енд Янг» (Ernst & Young), каже: «Коли Ричард Кінг, керуючий партнер «Ернст энд Янг» в Об'єднаному Королівстві та Ірландії, відкрито говорить про свою програму коучингу, а також про потребу в «емоційному інтелекті» в усіх керівників і фахівців, тільки тоді компанія може бути упевнена у серйозності наших намірів відносно керування і наставництва».

На закінчення Тоні Осюде (Tony Osude), керівник відділу професійного розвитку при АССА, говорить: «Тепер дійсно нелегкі часи в економічному плані, і бюджети будуть скорочені. Кожен бажає отримати максимальну вигоду від своєї діяльності, і програма коучингу якраз може у цьому допомогти. На нашу думку, існує велика кількість способів, за допомогою яких організації змогли б поліпшити процес коучингу, зокрема більш масштабне впровадження програми, а також навчання та акредитація більшої кількості фінансових фахівців як коучів на середньому і вищому рівні управління. Зазвичай наявність хорошого наставника — це ключ до успішного кар'єрного росту».

Повну версію звіту можна завантажити на веб-сайті АССА.


    Інформація про АССА

    АССА є всесвітньою організацією професійних бухгалтерів. Мета АССА — надавати відповідну, пріоритетну кваліфікацію людям, які проживають у будь-якій точці світу, які мають достатню старанність, здібності та працьовитість і прагнуть зробити гідну кар'єру в області бухгалтерського обліку, фінансів і управління. Організація нараховує 325 000 студентів і 122 000 членів у 170 країнах по усьому світі.

    Члени АССА співпрацюють з урядами, національними організаціями та агенціями з розвитку в країнах з ринковою економікою, що формується, пропагуючи професію бухгалтера вже більше 20-ти років, з метою створення цінностей для суспільства, бізнесу та окремих людей, яких вона обслуговує.

    АССА вважає, що глобалізація комерційної діяльності пов'язана з необхідністю дотримання єдиних стандартів складання фінансової звітності та віддає перевагу Міжнародним стандартам фінансової звітності (МСФЗ), в основі яких лежать ґрунтовні принципи.

    Члени АССА цілковито усвідомлюють ті актуальні проблеми, з якими стикаються підприємства малого бізнесу, оскільки 63 000 її членів працюють на підприємствах малого та середнього бізнесу по усьому світу.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)