Топ-10 стратегічних напрямків у сфері талантів, на які практично не звертають уваги компанії
Джон Салліван (John Sullivan), широко відомий експерт з питань управління людськими ресурсами, генеральний керівник талантами у Agilent Technologies, ділиться переліком 10 стратегічних напрямків у сфері талантів, на які у більшості компаній просто забувають звернути увагу.
Джон Салліван
(John Sullivan)
|
Найкращий спосіб почати новий рік для компанії — зробити щось важливе у одній зі стратегічних сфер. Доктор Салліван пропонує перелік із 10-ти стратегічних напрямків у сфері управління талантами, які часто залишаються поза фокусом компаній.
- Оцінка та винагорода ефективного управління персоналом. Дослідження Google спільно з компанією Gallup свідчать, що в більшості випадків саме управлінець має найбільший вплив на найм, утримання, інновації, продуктивність та розвиток персоналу. Тому дуже важливо оцінювати управлінців.
- Формалізація внутрішніх найкращих практик та обмін ними всередині компанії. Люди, які працюють у сфері розвитку талантів, інвестують велику кількість часу у створення нових програм та інструментів. Компаніям потрібно формалізувати та широко застосовувати ці інновації для підвищення власної ефективності.
- Розвиток команди, яка працюватиме над підвищенням продуктивності. Більшість відділів управління талантами проводять оцінку залученості, але при цьому забувають оцінювати продуктивність персоналу.
- Створення процесу ідентифікації та заміни "поганих" менеджерів. Окрім преміювання найбільш ефективних менеджерів, компаніям слід навчитися ідентифікувати та "виправляти" управлінців, які не здатні продемонструвати належного рівня ефективності.
- Конвертація метрик управління талантами у фінансові показники. На жаль, більшість традиційних управлінських метрик не вражають керівництво компанії, тому що вони не конвертуються у найбільш зрозумілу та вимірювану одиницю — гроші.
- Створення плану щодо роботи у непевному корпоративному середовищі. Більшість лідерів сьогодні погоджуються з тим фактом, що протягом як мінімум наступних 10-ти років їм доведеться функціонувати в умовах значної непевності. Саме тому керівникам компаній потрібно навчитися працювати в таких умовах.
- Оцінка наслідків непередбачуваного скорочення витрат на управління талантами. Більшість лідерів та експертів навчилися оцінювати наслідки непередбачуваного скорочення виробництва. Вони знають, що станеться з компанією, якщо протягом наступного місяця вона буде змушена скоротити витрати на матеріали та комплектуючі. Наступним кроком є оцінка наслідків скорочення витрат на управління талантами.
- Розвиток метрик прогнозу та відмова від історичних метрик. На жаль, більшість методів оцінки практик управління талантами сьогодні є історичними. Вони здатні лише показати, наскільки ефективними виявилися ті чи інші методи управління в минулому. Лідерам же слід працювати над розвитком практик прогнозування, щоб мати змогу вчасно помічати нові можливості та потенційні проблеми, які можуть виникнути в майбутньому.
- Проведення конкурентного аналізу талантів. Компаніям слід зосередитися на конкурентному аналізі ключових процесів управління талантами, щоб бути впевненими, що в організації використовуються тільки найефективніші з них.
- Використання CRM-моделі для підвищення індивідуальної мотивації співробітників та управління. За десятиліття розвитку сервісного управління продавці усвідомили важливість ставлення до кожного клієнта як до індивіда. Настав час перейняти цей досвід і на рівні внутрішньої взаємодії з талантами.
За роки своїх досліджень та робочої практики Джон Салліван прийшов до висновку, що найкращі управлінські інструменти, особливо у сфері HR, базуються на практиках, які вже довели свою ефективність у сфері бізнесу. Конкурентний аналіз, прогнози, CRM та оцінка вартості непередбачуваних наслідків протягом тривалого часу були звичними практиками для більшості компаній.
Тож порада Саллівана зводиться до пошуку успішних бізнес-практик та застосування їх до сфери управління талантами.
За матеріалами "The Top 10 Strategic Talent Areas … Where Most Firms Do Nothing", ERE.net.
|