ТЕНДЕНЦІЇ | ІКТ 14 лютого 2013 р.

Головні користувальницькі тренди 2013 року

Дослідники Ericsson ConsumerLab визначили головні споживчі тенденції на 2013-ий рік у галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Результати дослідження свідчать, що користувацькі уподобання змінюються із розвитком хмарних технологій. У той же час, поведінка молоді впливає на зміну користувацьких трендів, а період економічної нестабільності відкриває нові області для бізнесу в інтернеті.

Ericsson: Головні користувальницькі тренди 2013 року

1. «Хмари» змінюють потреби

Понад 50% власників планшетів і трохи більше 40% користувачів смартфонів в США, Японії, Австралії та Швеції стверджують, що їм подобається простота використання одних і тих же додатків і даних на декількох пристроях завдяки хмарним сервісам.

2. Пристрої на будь-який смак

Користувачі відмовляються від настільних ПК, звичних файлів і папок на користь мобільних пристроїв, додатків та хмарних сервісів, щоб мати можливість вирішувати повсякденні завдання в будь-який час. Опитування свідчать, що все більше людей віддають перевагу планшетам і смартфонам, а не настільним ПК і ноутбукам.

3. Зі своїм інтернетом на роботу

57% користувачів смартфонів використовують мобільний інтернет в робочих цілях, оплачуючи послуги передачі даних самостійно.

4. Міські жителі стають все більш мобільними

Мобільний зв'язок є одним з ключових факторів комфортного життя в місті, і саме міські жителі, які використовують інтернет завжди і скрізь, роблять його справді мобільним.

Згідно з дослідженням Ericsson ConsumerLab Ukraine 2012, 70% населення великих міст України, мають доступ до мережі. Стаціонарні ПК залишаються основними пристроями для роботи в інтернеті, хоча цей показник стрімко знижується (від 83% у 2011 році до 72% у 2012). Все більшу роль відіграють ноутбуки (43%) і мобільні телефони (36%).

За прогнозами Ericsson, до 2018 року загальна кількість підключень через смартфони досягне 3,3 млрд.

5. Довіра до персональних мереж

У результаті економічної нестабільності падає довіра до традиційних джерел інформації, і користувачі все більше довіряють своїм персональним спільнотам, які сприймаються як джерело достовірної інформації. Соціальні мережі перетворюються на серйозного конкурента традиційних ЗМІ та агенцій з працевлаштування.

Згідно з дослідженням Ericsson ConsumerLab Ukraine 2012, українці частіше «сидять» в соціальних мережах, аніж жителі деяких високорозвинених країн. Так, 60% користувачів інтернет з міст України регулярно обмінюються повідомленнями і фото, оновлюють статуси в соціальних мережах. У США та Німеччині цей показник дорівнює 41%, у Швеції — 47%.

Інфографіка: Ten Hot Consumer Trends 2013

6. Популярність смартфонів росте завдяки жінкам

Жінки сприяють зростанню популярності смартфонів на масовому ринку. 97% жінок-власників смартфонів користуються SMS. 77% відправляють / одержують фотографії, 59% відвідують соціальні мережі, 24% реєструються в різних місцях (check-in) і 17% користуються купонами. Чоловіки в цих сферах менш активні.

7. Міста — центри креативності

У жителів великих міст значно більше друзів у мережі, ніж у жителів передмість. 12% міських жителів заявили, що використовують соціальні мережі для спілкування та обміну ідеями з іншими користувачами. Це третя найбільш поширена причина використання соціальних мереж після підтримки контактів з друзями та інформування про події.

8. Традиційний шопінг об'єднується з інтернет-шопінгом

32% користувачів смартфонів роблять покупки за допомогою смартфонів. У даний час ми спостерігаємо тенденцію об'єднання традиційного шопінгу з можливостями інтернет-шопінгу. Споживачам важливо мати можливість побачити товар, порівняти ціни, отримати додаткову інформацію про нього і зробити покупку негайно без необхідності стояти в черзі.

9. Перегляд телебачення стає соціальним видом діяльності

62% глядачів використовують соціальні мережі під час перегляду відео і телебачення, при цьому 42% з них щотижня обговорюють у соціальних мережах те, що дивляться. Понад 30% глядачів готові платити за контент, який переглядається в соціальному контексті, при цьому велика частина відео і телевізійного контенту на мобільних пристроях проглядається поза домом.

10. Процес навчання трансформується

Під впливом внутрішніх і зовнішніх факторів процес навчання трансформується: нове покоління приносить власний досвід використання технологій у клас, ініціюючи тим самим зміни знизу вгору. Разом з тим, рішення на базі ІКТ активно впроваджуються в освіту, відкриваючи учням принципово нові можливості.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
МікромайстерністьМікромайстерність

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)