ТЕНДЕНЦІЇ | Робоча середа 2 грудня 2015 р.

16 компаній, що пропонують неймовірні пільги працівникам

Дуже різні компанії активно прагнуть зробити життя свого персоналу хоча б трохи легшим та комфортнішим. Деякі із пропонованих пільг доволі традиційні — натомість інші дещо шокують своєю незвичністю.

16 компаній, що пропонують неймовірні пільги працівникам
Ілюстрація: The Washington Post

Patagonia: серфінг посеред робочого дня

Якщо захоплення працівників втілюється у продуктах, які вони продають, торгівля завжди йде жвавіше. Але Patagonia, мережа, що реалізує товари для спорту та активного відпочинку, пішла далі. Компанія піклується про те, аби в персоналу вистачало часу на свої улюблені заняття. Отже, під час обідніх перерв можна здійснити велопробіг або турпохід, полазити по скелях, позайматися йогою, покататися на скутерах та скейтбордах (звісно, все це безкоштовно).

Netflix: гнучкість по-дорослому

Для Netflix така цінність, як «свобода та відповідальність» — це не просто гарні слова. Працівники компанії виконують свою роботу тоді, коли їм зручно (має значення лише результат). Немає в Netflix і традиційних відпусток: люди можуть брати «тайм-аут», коли захочуть. А в перший рік після народження (або всиновлення) дитини хтось із батьків має право брати стільки вихідних, скільки потрібно.

Apple: відкладене материнство

Нерідко заради професійного чи кар’єрного успіху представницям прекрасної статі доводиться жертвувати найсприятливішими для материнства роками. Тому найуспішніша компанія світу пропонує своїм жінкам ексклюзивну пільгу — покриття витрат на заморожування біоматеріалу (вартість процедури становить приблизно $10 тис., а кожний рік зберігання — $500).

Starbucks: освіта до кави

Крім двох кілограмів кави (чи чаю) в подарунок щотижня за добре зроблену роботу, Starbucks дає змогу своїм бариста отримати диплом бакалавра в Аризонському університеті, оплачуючи значну частину вартості навчання. «Підтримування прагнення персоналу зростати — це найкраща інвестиція з усіх можливих», — вважає генеральний директор Starbucks Говард Шульц (Howard Schultz).

Google: все, чого душа забажає

Google, яка протягом чотирьох останніх років утримує першу позицію в переліку найкращих працедавців за версією Fortune, має вражаючий «асортимент» пільг (до того ж, добре задокументованих та розрекламованих). Опріч неймовірних офісів по цілому світі, інтернет-гігант забезпечує свій персонал ігровими майданчиками, басейнами з м’ячами, безплатним проїздом на роботу та з роботи, та іншими безплатними послугами, як-от оренда електромобілів, харчування, медичне обслуговування (прямо на місці), пральні, перукарні, масажні салони.

Airbnb: мандрівки за кошт фірми

Airbnb — це дуже динамічний стартап, через платформу якого можна здати та взяти в короткострокову оренду житло у 34 тис. містах та 190 країнах. І цілком природним виглядає те, що люди, які забезпечують комфортність мандрівок для інших, також можуть подорожувати. Компанія виділяє кожному працівникові $2 тис. на те, щоб людина поїхала туди, куди заманеться. А щодня персонал може насолоджуватися парусним спортом, йогою чи грою в настільний теніс, а при бажанні брати з собою в офіс домашніх тварин (що всіляко вітається).

Deloitte: творча відпустка на півроку

Компанія пропонує два варіанти відпусток: це одномісячна неоплачувана, яку можна взяти з будь-якої причини; а також оплачуваний відпуск на три-шість місяців, котрий надається для «реалізації особистих та професійних цілей». Працівників заохочують скористатися з цієї пропозиції, аби підживити свій творчий потенціал та підвищити продуктивність. Тож при бажанні можна зайнятися написанням роману, об’їхати цілий світ або заснувати неприбуткову організацією, що служитиме втіленню вашої мрії.

Hootsuite: «тиха година»

Ті, хто працюють в Hootsuite, можуть не турбуватись, що після безсонної ночі доведеться куняти над клавіатурою. В компанії є спеціальне приміщення, де можна здрімнути. Також у будь-який час можна відновити сили, перекусивши в саду на даху (в «піднебесному» кафе використовуються тільки органічні продукти, а щотижня туди доставляється десь 104 кг свіжих фруктів). Дуже комфортно в компанії любителям собак. Познайомившись з висновками наукових досліджень, котрі свідчать про те, що спілкування з тваринами зменшує стреси та підвищує працездатність, керівники взяли в штат 20 цуценят, які надзвичайно активно «працюють» цілий робочий день.

Amazon: відкриті вікна

Звісно, свіже повітря — це не так «круто», як безкоштовний масаж, але для більшості сучасних офісів є малодоступною розкішшю. Це не єдина пільга, котру пропонує Amazon персоналові, але, як вважає СЕО Джефф Безос (Jeff Bezos), найважливіша (хоча він і визнає, що тримати вікна відкритими у штаб-квартирі, де працює 20 тис. людей, — це справжній подвиг). Утім, як би там не було, в цьому Безос безкомпромісний. «Насправді всім дуже подобається свіже повітря, а тому варто відкривати вікна, навіть якщо це і може заважати роботі наших систем, — каже він. — Адже в Сіетлі чудовий м’який клімат і дуже багато зелені».

Southwest Airlines: безкоштовні авіаперельоти

Безперечно, найважливіший привілей для персоналу Southwest — це можливість здійснити авіапереліт літаком компанії за її рахунок. Крім цього, працівники можуть отримати різноманітні знижки (а часто не лише для себе, але й також для членів родини та друзів), зокрема, на рейси, що виконуються іншими авіаперевізниками, перебування в готелі, відвідування тематичних парків.

Yahoo: продуктивність відпочинку

Yahoo просто «завалює» свій персонал усілякими рекреаційними пропозиціями: при бажанні можна позайматися пілатесом, йогою, кікбоксингом, пройти курси гри в гольф. Також компанія фінансує знижки на відпочинок на популярних гірськолижних курортах та відвідування тематичних парків. Щороку Yahoo проводить власний «Октоберфест» і навіть знаходить час на організацію «бейбі-шауерс» — вечірок для працівників, котрі ось-ось стануть батьками.

Ernst & Young: турбота після смерті

Серед пільг, які надає E&Y, — піклування про родину працівника, який пішов з життя. Протягом 48 годин з моменту смерті померлого його близькі отримують $50 тис. або зарплату за чотири місяці (в залежності, яка сума вища).

Mattel: щасливі діти — ефективні працівники

Компанія прагне зробити так, щоб діти її працівників почували себе якнайкомфортніше; а тому надає батькам оплачуваний вільний час для участі в турпоходах та інших подіях разом зі своїми чадами. Серед інших приємних для батьків переваг — чотирьохденний робочий тиждень (по п’ятницях вони працюють півдня) та можливість купувати іграшки зі знижкою (а їх в асортименті Mattel стає все більше).

Discovery: пригода кожного дня

Один із головних гравців медіа-ринку намагається створити умови, в яких люди, що роблять передачі, отримували б не менше задоволення від життя, ніж ті, хто насолоджується плодами їхньої праці. Персонал компанії має змогу відвідувати класи акторської майстерності, займатися медитацією, проходити курси з правильного харчування та кулінарії, освоювати основи самозахисту та практикувати скелелазіння на штучних рельєфах. А щоб максимально позбавити працівників побутових проблем, Discovery забезпечує найрізноманітніший сервіс, зокрема, це: догляд за дітьми, медичне обслуговування, послуги професійної консьєржки, хімчистка та миття автомобілів; є навіть спеціальний паркінг для майбутніх мам.

Lucasfilm: казкове ранчо

Навіщо працювати в міській метушні, якщо можна заробляти на життя в позаміському раю. Ранчо Skywalker Джорджа Лукаса (George Lucas), розташоване на 2 500 акрах пагорбкуватої місцевості на північ від Сан-Франциско, фактично є штаб-квартирою Lucasfilm. Там є все і для плідної роботи, і для активного відпочинку, і для натхнення. А серед по-справжньому «делікатесних» пільг — необмежений диспут до архівів серій фільмів «Зоряні війни» та «Індіана Джонс».

Facebook: «солодке життя»

Виглядає, що соціальна мережа №1 прагне задовольнити будь-які примхи свого персоналу. Є на території кампусу навіть магазин, де можна набрати досхочу цукерок. А перелік побутових послуг є майже нескінченним — так само, як в Google. Крім усього, компанія виділяє працівникам гроші, щоб вони могли обладнали робочі місця на свій смак.

За матеріалами 16 Companies With Insanely Cool Perks, CEO.com.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)