ТЕНДЕНЦІЇ | Індустрія даних 11 травня 2017 р.

Світ переходить до економіки даних

Джерело: DT.UA

Швидкозростаюча індустрія обробки даних стає найбільшим економічним сектором і змінює традиційні засади в економіці, бізнесі та політиці. Найціннішим ресурсом тепер є не нафта, а дані.

Світ переходить до економіки даних Огляд впливу інформаційних технологій у різних секторах (від транспорту та енергетики до роздрібної торгівлі і сфери послуг) приводить провідних експертів до висновку, що у світовій економіці відбуваються глибокі структурні зміни, пов'язані зі стрімкозростаючою цінністю користувальницьких даних і методів їх обробки, пише видання The Economist.

Титани цифрової ери

Останні 100 років нафтовидобуток був найбільш прибутковим підприємством, предметом економічної боротьби і антимонопольного регулювання. Зараз увагу подібного штибу залучають компанії-гіганти, які займаються даними — нафтою цифрової ери. Такі титани, як Аlphabet (материнська компанія Google), Amazon, Apple, Facebook і Microsoft виглядають нестримними. Сьогодні вони є п'ятьма найбільш цінними зареєстрованими компаніями в світі з рекордною ринковою капіталізацією.

Їх прибуток продовжує зростати: в першому кварталі 2017-го року вони зібрали понад 25 мільярдів доларів чистого прибутку. Amazon збирає половину всіх доларів, витрачених онлайн в Америці. У минулому році Google і Facebook відповідали майже за все зростання доходів від цифрової реклами в Америці.

Полювання за даними

Facebook і Google спочатку використовували дані, зібрані у користувачів, щоб краще націлювати рекламу. В останні роки вони виявили, що дані можуть бути використані в безлічі сервісів із застосуванням штучного інтелекту, так званих "когнітивних" сервісів, найуспішніші з яких будуть генерувати нові джерела доходу. Ці послуги включають в себе перекази, візуальне розпізнавання людей та оцінку чиєїсь особистості шляхом аналізу її текстів. І все це може бути продано іншим фірмам для використання у власних продуктах.

Смартфони та інтернет зробили користувальницькі дані доступними, повсюдними і набагато більш цінними для ринків послуг. Незалежно від того, чи збираєтеся ви бігати, дивитися телевізор або просто сидіти в заторі, практично кожна ваша дія створює цифровий слід — сировину для індустрії даних.

Нові алгоритми економіки

Оскільки пристрої — від наручних годинників до автомобілів — підключаються до інтернету, обсяг даних швидко зростає: за деякими оцінками, автомобілі з автопілотом будуть генерувати гігабайти даних у секунду.

Між тим методи штучного інтелекту і машинне навчання отримують все більше зиску від цих даних. Алгоритми можуть передбачити, коли клієнт готовий зробити покупку, коли двигун реактивного двигуна потребує обслуговування або коли людина знаходиться під загрозою гострого захворювання. Промислові гіганти, такі як General Electric і Siemens, тепер самі виступають у ролі гравців індустрії даних.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)