БІЗНЕС-ОСВІТА | Види бізнес-навчання 6 травня 2019 р.

Бізнес-освіта: що краще — MBA чи MiM?

Магістр ділового адміністрування (Master of Business Administration, MBA) або магістр менеджменту (Master in Management, MiM) — що обрати тим, хто прагне досягти корпоративних вершин? Видання Poets & Quants узагальнило думки, які висловили з цього приводу експерти в розмові з US News.

Бізнес-освіта: що краще — MBA чи MiM?

Магістр менеджменту (MiM)

Диплом магістра менеджменту часто більше відповідає потребам випускників університетів, які намагаються відразу розпочати кар’єру в бізнесі.

«Слухачі MiM-курсів молодші, ніж ті, хто навчаються на MBA-програмах», — зазначив Томас Граф (Thomas Graf), засновник сайту MiM Compass, додавши, що «як правило, вік слухачів MBA стаціонарної форми навчання становить 28-32 роки, в той час як на MiM-програмах представлена вікова категорія 22-24 роки».

Навчання на MiM-програмі може дати неабиякі переваги випускникам вишів, які щойно здобули диплом у сфері гуманітарних наук, психології або соціології.

Як зауважив Стівен Тейлор (Stephen Taylor), заступник декана Школи бізнесу Carey при Арізонському університеті:

«Поєднання спеціалізації у сфері загального менеджменту з університетським дипломом суттєво розширює кар’єрні можливості для тих випускників, які не мають відповідного досвіду практичної роботи».

Здебільшого, випускники MiM-програм розпочинають бізнес-кар’єру з посад нижчих рівнів. Крістіан фон Рікенбах (Kristian von Rickenbach), співзасновник нью-йоркської компанії Helix Sleep, так оцінив їхній потенціал:

«Індивіди, які тільки що здобули MiM-диплом, мусять дуже добре знати основи бізнесу, але оскільки вони лише розпочинають свою кар’єру, я би розмістив їх на позиції виконавця, що може стати початком сходження на управлінські щаблі».

Магістр ділового адміністрування (MBA)

MBA-програми зорієнтовані на індивідів, які вже мають за собою кілька років роботи на управлінських посадах, а багато з них знаходяться посередині свого кар’єрного шляху.

«Слід розраховувати на те, що новоспечені власники дипломів MBA відразу зможуть зайняти управлінські позиції, особливо якщо вони вже випробували себе в ролі менеджера», — сказав фон Рікенбах.

Оскільки тривалість MBA-програми становить два роки, вартість невикористаних можливостей може бути доволі високою. Ось як це пояснив фон Рікенбах:

«Розглядаючи навчання на дворічній MBA-програмі, ви можете недооцінити одну річ: а саме — те, у що обійдуться втрачені можливості. Як правило, рішення стосовно проходження курсу приймається в дуже важливий для розвитку кар’єри момент і в основному віддача від такої інвестиції є високою, але при цьому ви втрачаєте потенційні заробітки, а також шанс просунутися вгору впродовж цих двох років. Тож дуже бажаною може стати можливість пройти прискорений курс, на якому ви отримаєте приблизно такий же набір знань і навичок, як і на дворічній програмі».

Але все-таки протягом цих двох років можна отримати багато цінних знань.

За словами Гарета Хауеллса (Gareth Howells), директора MBA-програм Лондонської бізнес-школи:

«Дворічна програма відрізняється від менш тривалих альтернатив як глибиною, так і широтою свого змісту — є суттєва відмінність у тому, який обсяг знань ви отримуєте».

Отже, кожний із двох видів бізнес-навчання служить досягненню певної мети і, як наголошують експерти, обираючи програму, перш за все ви мусите запитати себе, яких цілей хочете досягти.

«Упродовж приблизно останніх 20-ти років ми бачимо, що те, який тип диплому ви маєте, стає все менш важливим. Виглядає, що деякі люди певною мірою "зациклені" на абревіатурі, яку хочуть бачити після свого прізвища», — сказав Майк Хохлойтнер (Mike Hochleutner), директор стенфордської програми Msx, зазначивши у продовження, що «через чотири роки після завершення навчання це не матиме суттєвого значення; а важливим буде лише те, які навички ви здобули, яку мережу сформували та як забезпечуватимете безперервність свого професійного зростання».

За матеріалами "MBA vs. Master’s In Management", Poets & Quants.

Stock Photos from Billion Photos / Shutterstock



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)