Що далі: 7 книг про майбутнє людства
Що буде з людством за 10, 20, 50 років? Напевно не знає ніхто, але є люди, які вміють прогнозувати майбутнє. Зазвичай, їх прогнози збуваються. Вірите в це чи ні — справа ваша, але дізнатися про те, що може статися в найближчому майбутньому, завжди корисно. Книги про майбутнє — у добірці порталу Delo.ua.
Цілком новий погляд на знання й освіту, синтез технічних, природничих і гуманітарних наук! Автори не зациклені на тому, що чекає наше суспільство, а вже міркують, як готуватися до майбутніх викликів, і пропонують дев’ять основних принципів, з усвідомлення яких сучасній людині разом з однодумцями варто розпочинати будь-який проект. Завдяки неймовірним практичним прикладам і даним передових досліджень та філософських концепцій, почерпнутих в Media Lab MIT і за її межами, ця книжка допоможе вам адаптуватися й досягти успіхів у нашому непередбачуваному світі.
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі — вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з’являться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати? Якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років? Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, журналіст, футуролог і видатний мислитель Кевін Келлі (Kevin Kelly) окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку. Книга стала бестселером The New York Times і The Wall Street Journal.
Звичне життя змінюється на наших очах. Uber залишив служби таксі без роботи, а згодом навіть водіїв планує замінити самокерованими авто. Airbnb, не маючи жодного власного готелю, пропонує клієнтам більше житла, ніж найбільші компанії світу. Ми інтуїтивно відчуваємо, що майбутнє буде зовсім іншим. Та хто знає, яким саме. Із новин виникає враження, що його визначатимуть компанії, котрим повірять інвестори. Але це не так, стверджує Тім О’Райлі (Tim O'Reilly), якого називають Оракулом Кремнієвої долини.
У цій монументальній історії Вацлав Сміл (Vaclav Smil) дає вичерпний виклад того, як енергія сформувала суспільство, від ськогосподарських кормових суспільств до сьогоднішньої цивілізації, що керується викопним паливом. Люди — єдиний вид, який може систематично використовувати енергію поза своїми тілами, використовуючи силу свого інтелекту та величезну різноманітність артефактів — від найпростіших інструментів до двигунів внутрішнього згоряння та ядерних реакторів. Епохальний перехід на викопні види палива впливав на все: сільське господарство, промисловість, транспорт, зброю, комунікації, економіку, урбанізацію, якість життя, політику та навколишнє середовище. В оновленій версії книги Сміл описує енергетичні епохи людства панорамно та міждисциплінарно, розповідає про драматичні зміни в енергетичних дослідженнях за останні два десятиліття та його власні дослідження за цей час.
Дизайнери врятують світ — у це беззастережно починаєш вірити після прочитання книги, яка є яскравим взірцем філософії фаху, викладеної через історію його розвитку з усіма здобутками й хибами, через усвідомлення його широких можливостей і бачення його місії в подальшому житті людства. А незмінна людиноцентричність, увага до соціального контексту й проблем довкілля робить цю книгу актуальною й за півстоліття після написання.
Дослідження, яке ламає усталені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг би бути зовсім іншим. Долучіться до історичної розвідки і вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення. У книжці ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з автором будете розмірковувати про численні "Чому?".
Експерти пророкують, що наступні 50 років будуть визначатися взаємовідносинами людей і технологій. Прийдешні винаходи безсумнівно змінять наше життя, питання полягає в тому, до якої міри? Що ми чекаємо від нових технологій, і що хочемо отримати з їхньою допомогою? Як вони змінять сферу медіа, економіку, охорону здоров’я, освіту і наше повсякденне життя в цілому? Річард Ватсон (Richard Watson) закликає задуматися про сучасне суспільство і уявити, який світ ми хочемо створити в майбутньому.
|