РЕЦЕНЗІЇ | Книга 19 лютого 2013 р.

Статус-кво в управлінні бізнесом — так чи ні?

The Org: The Underlying Logic of the Office

The Org: The Underlying Logic of the Office
Тема більшості книг, присвячених менеджменту, — запровадження чогось досі небаченого. "Все, що ви робили раніше — неправильно!", — волають їхні автори, перед тим як запропонувати "революційні" та "радикальні" підходи, котрі, як вони обіцяють, допоможуть нам піднести бізнес на небачені висоти. Такі книжки мов би бризкають такими гаслами, як: "Керуємо компанією знизу вгору!", "Геть наради!", "Прийняття рішень — в маси!". Ми ж, як це не дивно, нерідко на це ведемося, бо в черговий раз сподіваємось знайти розв'язання споконвічних проблем.

На щастя, у цей шум-гам обіцянок-заклинань час від часу вкрапляються голоси врівноважених та розсудливих аналітиків. Серед них — автори книги "The Org: The Underlying Logic of the Office" ("Організація. Підвалини офісного життя") — Рей Фішман (Ray Fisman), професор бізнес-школи Колумбійського університету та Тім Салліван (Tim Sullivan), директор з питань видавничої діяльності Harvard Business Review Press.

Мета авторів — не співати заупокійну сучасній корпорації, а навпаки — віддати їй хвалу. Їхня основна думка: "Компанії, попри усі свої недосконалості, є продуктом кількох століть організаційного розвитку. Тому вони функціонують набагато краще, ніж будь-які міфічні утворення, що базуються на хиткому фундаменті новомодних переписів". Доречно навести цитату Вінстона Черчілля, який зазначив, що "демократія — це найгірша форма правління, за винятком усіх інших".

Рей Фішман та Тім Салліван намагаються пролити світло на те, як наше офісне життя стало саме таким, яким воно є сьогодні; чому керівники стали бранцями нескінченних нарад; як підходи до управління людьми можуть з будь-кого зробити психічно хворого; як комунікації всередині організації гинуть у прірві, що розділяє її різні підрозділи.

Автори прагнуть глибше проаналізувати ці явища, сподіваючись допомогти менеджерам вчасно розпізнати небезпечні підводні рифи, через які їхня компанія може, врешті-решт, піти на дно.

У книзі детально розглядаються приклади з діяльності різних організацій (як неприбуткових, так і комерційних). Зокрема, Рей Фішман та Тім Салліван розповідають про те, як поліцейське управління Балтимора підійшло до мотивування свого офіцерського складу на боротьбу із злочинністю; у що реально вилилася для McDonald's вперта наполегливість у забезпеченні однаковості усіх своїх точок; на які ризики наражалася Digital Equipment, коли борючись за контракти відходила від стандартних підходів.

Як же пропонують автори удосконалити сучасну організацію? Здебільшого їхні висновки та рекомендації зводяться до чогось на кшталт: "Звісно, це не ідеальний варіант, але таки кращий ніж нереальні новомодні альтернативи". Проте головна цінність книги — у тому, що вона допоможе читачам глибше зрозуміти ситуацію, що склалася у корпоративному світі. А ось розв'язання притаманних йому проблем доведеться шукати самим, не сподіваючись на допомогу чергового новоявленого "гуру".

За матеріалами Businessweek.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблемВитончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем
Можливо все!Можливо все!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)