Тренди та прогнози роботизованої автоматизації процесів (RPA) на 2022 рік
Згідно з прогнозами, обсяг глобального ринку програмного забезпечення RPA (роботизованої автоматизації процесів) перевищить $2 млрд у 2022 році і досягне $13,74 млрд до 2028 року. У 2020-му пандемія змусила організації швидко впровадити широкомасштабні процеси RPA та автоматизації для підтримки своєї діяльності, і, таким чином, оцифровка міцно увійшла у світовий бізнес-ландшафт. 2022-ий стане роком, коли бізнеси почнуть користуватися істинними перевагами технологій RPA та автоматизації, — вважають експерти компанії WeAreBrain, які поділилися своїм баченням головних трендів у цій сфері.
Отже, що RPA готує для бізнесу в майбутньому?
1. Фабрика автоматизації
Аналітики Forrester стверджують, що у 2022 році майже 5% компаній зі списку Fortune 500 використовуватимуть так звану фабрику автоматизації для запровадження бізнес-інновацій. Фабрика автоматизації — це просунутий фреймворк, за допомогою якого можна створювати гібридну робочу силу, що складається з людей і цифрових працівників, та керувати нею. Ця «фабрика» поєднує всі автоматизовані компоненти бізнес-процесів для забезпечення цілеспрямованого зростання та впровадження інновацій. Цей тип розширеної програми автоматизації дозволить компаніям перевершити конкурентів, використовуючи традиційні методи розгортання RPA, що зробить її головним трендом автоматизації у 2022 році.
2. Зростання CoE автоматизації
Переваги RPA добре задокументовані, але бізнеси можуть використовувати їх лише після успішного розгортання — що не так вже й просто. RPA має проблему з впровадженням: для організації, розгортання та впровадження в компанії потрібні висококваліфіковані фахівці. У 2022 році ми побачимо зростання центрів передового досвіду (Center of Excellence, CoE) автоматизації для вирішення проблеми розгортання систем штучного інтелекту (AI). Це невелика внутрішня команда експертів, яка швидко впроваджує технології RPA та автоматизації у бізнес, допомагаючи організаціям швидше реалізувати її переваги. CoE стануть потужним трендом автоматизації у 2022 році.
3. Семантична автоматизація здійснить революцію в RPA
Як автоматизація може стати швидшою та простішою? Відповідь — семантична автоматизація: звільнення від процесів розробки, заснованих на правилах, коли роботи спостерігають за процесами і наслідують їх, не дотримуючись якихось заздалегідь визначених правил. Таким чином, семантична автоматизація вивільняє час розробників, робить автоматизацію доступною для всіх і полегшує масштабування. Семантична автоматизація, хоч і є не новою, займе центральне місце в індустрії розробки як ключовий тренд автоматизації у 2022 році.
4. IPA буде продовжувати зростати
Очікується, що до 2024 року світовий ринок інтелектуальної автоматизації процесів (або автоматизації процесів із використанням AI, Intelligent Process Automation, IPA) перевищить $14 млрд. IPA поєднує можливості автоматизації на основі правил RPA зі складністю штучного інтелекту, а також можливостями машинного навчання (ML) методом проб і помилок та кардинального редизайну процесів.
Ця передова технологія робить революційний вплив на ефективність та стратегію бізнесу і, ймовірно, породить нові бізнес-підходи та більш різноманітні способи роботи. Незважаючи на те, що IPA все ще є відносно новою технологією, вона зростатиме швидкими темпами завдяки нещодавньому сплеску впровадження RPA у всьому світі. Просто приголомшують можливості того, що може запропонувати світу бізнесу в 2022 році ця надзвичайно складна інтелектуальна система автоматизації, яка постійно навчається і розвивається.
5. Зростання глобальних можливостей RPA для бізнесу
У міру того, як технологія RPA продовжує вдосконалюватися, організація, щоб пристосовуватись до змін, має покращувати додаткові та розширені можливості, а також функціональність свого портфоліо. Ймовірно, це буде реалізовуватись у формі нових та оновлених ліцензій і збільшення основних потужностей, щоб справлятися, відповідно, з більшими навантаженнями на трафік та вимогами до процесингу.
Очікування, що компанії будуть представлені на всіх пристроях та технологічних платформах, є рушійним фактором збільшення ємності їх портфоліо RPA. RPA підвищуватиме ефективність у цих ключових секторах зростання, що призведе до ширшого впровадження RPA у масштабах усієї компанії у 2022 році.
6. Гіперавтоматизація залишається ключовим фактором
Згідно з прогнозом Gartner, глобальні витрати на технології, що забезпечують гіперавтоматизацію, у 2022 році сягнуть $596,6 млрд. Будучи розумнішою, швидшою і складнішою версією RPA, гіперавтоматизація набуде широкого поширення серед крупномасштабних підприємств у 2022 році. Використовуючи можливості AI, RPA та ML, гіперавтоматизація дозволяє безперешкодно проводити наскрізну обробку величезних обсягів даних для оптимізації бізнес-процесів у різноманітних галузях. Оскільки найближчими роками автоматизація впроваджуватиметься у значно більших обсягах, потреба в автоматизації складніших завдань стане ще очевиднішою.
Гіперавтоматизація дозволяє бізнесам автоматизувати окремі процеси, раніше розділені традиційними RPA (інтеграція, DevOps, моніторинг та управління) як один процес. Це ще більше підвищуватиме ефективність і продуктивність, причому у значно більшому масштабі, ніж будь-коли раніше.
За матеріалами "Robotic Process Automation (RPA) trends and predictions for 2022", WeAreBrain.
Ілюстрація: ibanfirst.com
|