Десять трендів сталого розвитку в 2015-му році
Джерело: MMR
Консалтингове агентство SustainAbility опублікувало прогноз десяти головних глобальних трендів в галузі сталого розвитку в 2015-му році. Прогноз заснований на деяких основних досягненнях в 2014 році в різних сферах.
1. Глобальний рух проти зміни клімату. У всьому світі буде робитися більше спроб протистояти подальшим змінам клімату. Торік 25 розвинених країн пожертвував $ 10 мільярдів у південнокорейський фонд Green Climate Fund, завдання якого в тому, щоб допомагати країнам, що розвиваються, освоювати способи збереження нормального клімату. У грудні 200 країн світу підписали Лімську угоду, що зобов'язує знизити рівень викидів CO2. У листопаді 2014-го США і Китай уклали угоду про зниження рівня викидів на 26-28% до 2025-го року в Штатах і до 2030-го року в Китаї.
2. Більше уваги до проблеми нестачі води. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі "водну кризу" віднесли до однієї з десяти найважливіших проблем глобальної економіки в 2014-му році. Все більше компаній визнають проблему нестачі води цілком матеріальною, включають її як таку, що має відношення до фінансів, у свої щорічні звіти та інвестують у розвиток водних інфраструктур.
3. Майбутнє за економікою взаємодопомоги. Нова модель бізнесу — більш гуманна, екологічна і технологічна — приходить на зміну старій. Виживуть ті бренди, які будуть освоювати "економіку взаємодопомоги". Радикальна трансформація відбувається у сфері транспорту. Компанії на зразок Uber, BlaBlaCar і Lyft, а також зростаюча популярність велопрокатів у містах змушує людей задуматися про те, як вони пересуваються. Краудсорсингові платформи продовжать процвітати.
4. На арену вийдуть постачальники відновлюваної енергії. Вугільні, нафтові і газові компанії продовжать реструктуризацію свого бізнесу з великим ухилом на виробництво чистої енергії з використанням природних ресурсів (сонця, вітру, органічного палива). Міжнародне агентство енергетики пророкує, що до 2050-го року сонце стане головним джерелом енергії.
5. Зміна відносин між роботодавцями та співробітниками. Гнучкий робочий графік, більше додаткового навчання і професійних тренінгів, зручні умови роботи для мам та інші соціальні зручності — роботодавці усвідомлюють, що співробітникам сьогодні потрібна не лише фінансова мотивація. Наприклад, уряд Малайзії обіцяє компаніям зменшення податків, якщо ті створять умови для працюючих мам з маленькими дітьми.
6. Ще більше соціальної рівності. Все більше компаній, особливо в американському технологічному секторі, проголошують принцип рівності за ознакою статі, сексуальної орієнтації, раси, віку та фізичного стану.
7. Більше тиску на корпорації, що нелегально використовують робочу силу в країнах третього світу. За даними Міжнародної організації праці (ILO) щорічно в світі нелегальна примусова праця приносить $ 150 мільярдів доходу. Для боротьби з цим британський парламент ініціював "Білль про сучасне рабство", мета якого — вирішити проблему порушення прав робітників у корпораціях.
8. Вирішення етичних проблем банків і глобальних корпорацій. У зв'язку з браком етики, банки і компанії втрачають довіру споживача, але уряди збираються докласти всіх зусиль, щоб вирішити проблему хабарництва, непрозорості фінансових операцій та дезінформації клієнтів заради власної вигоди. У США і Європі вводять більш суворі регулятивні заходи.
9. У великих міжнародних компаній буде більше впливу на глобальний сталий розвиток, викорінення злиднів, голоду, проблем в охороні здоров'я та освіті в країнах, що розвиваються. Цього року ООН надасть остаточну форму "17 цілям сталого розвитку для урядів і приватного сектора".
10. Більше інновацій у сфері соціальних медіа. Корпорації будуть підвищувати усвідомленість серед споживачів у сфері сталого розвитку за допомогою соцмереж, додатків і онлайн-платформ. 29 лідируючих компаній і некомерційних організацій, включаючи Coca-Cola, IKEA, PepsiCo та ін. об'єдналися для запуску "Collectively" — платформи для популяризації серед молодого покоління більш усвідомленого способу життя.
|