Як найшвидше дорости до рівня CEO
Що відрізняє найуспішніших управлінців? Це питання стало предметом 10-річного дослідження, яке провели Єлєна Литкіна-Ботельо (Elena Lytkina Botelho) та Кім Пауелл (Kim R. Powell) у рамках проекту CEO Genome (всього було опитано 17 тис. топ-менеджерів).
Автори з'ясувати, що в середньому керівникам було потрібно 24 роки, аби зайняти місце біля «руля», при цьому деякі CEO (вони їх назвали «спринтерами») змогли піднятися на найвищу ієрархічну сходинку швидше.
Вивчивши історію сходження «спринтерів», Ботельо та Пауелл зробили висновок: найкоротший шлях нагору пролягає не через «позначки», через котрі, як прийнято вважати, має пройди кожний, хто прагне досягти управлінської досконалості. Індивіди, котрі швидше ніж інші ставали першими керівниками, не мали дипломів найпрестижніших бізнес-шкіл. В їхньому активі не було тривалої попередньої кар'єри у її класичному вигляді. «"Спринтери" піднялися на самий верх завдяки смілим, нестандартним крокам, які робили раніше», — пишуть автори у своїй статті в Harvard Business Review.
Ось засади, якими керувалися найуспішніші управлінці на шляху до успіху.
Робити малі ставки, щоб отримати великі виграші
Як зазначають Ботельо та Пауелл, «шлях до кабінету першого керівника рідко являє собою пряму лінію — інколи аби просунутись вперед, потрібно зробити крок назад чи зійти на узбіччя».
Дослідження показало, що 60% спринтерів у певний момент вирішили взяти на себе менш значущу роль із більшою відповідальністю. Віддавши перевагу меншій компанії, очоливши щойно сформовану команду аби запустити нову ініціативу, «спринтери» набули управлінській досвід, який згодом дозволив їм обійти своїх колег.
Адам Посволскі (Adam Poswolsky), автор книги «The Quarter-Life Breakthrough» («Криза першої чверті життя»), зазначає, що сприйняття кар'єрного шляху як простих сходів, що ведуть вгору — це омана, що обмежує здатність людини експериментувати та повністю розкрити свій потенціал. Посволскі радить молодим фахівцям уявити кар'єру як серію стрибків за ліліями, які ростуть у різних місцях ставку.
Вирішитися на великий стрибок
Більш ніж третина «спринтерів» зробили рішучий крок у перше десятиліття своєї кар'єри, вхопившись за можливість, для реалізації якої не мали ані досвіду, ані кваліфікації. Не вагаючись, вони «кидалися у вир із головою», отримуючи таким чином досвід, що дав їм перевагу на пізніших етапах кар'єри.
Якщо ж така можливість не з'являється, Ботельо та Пауелл радять не чекати нагоди, а активно ставати «творцями свого щастя» — братися за масштабні проекти, активно прагнути розширити сферу своєї відповідальності та завжди казати «так», яким би складаним не було завдання.
Браян Вонг (Brian Wong), 26-річний керівник Kiip — компанії, що займається продажем мобільної реклами, — вважає, що основним «підводним каменем» для молодих професіоналів є брак впевненості в собі.
«Вважати, що вас не сприйматимуть серйозно, коли ви долучитесь до розмови, — це одна з найбільших помилок, яку роблять молоді фахівці», — сказав він у програмі CNBC Make It, додавши, що віра в себе та врівноваженість мають абсолютно критичне значення.
Впорядкувати безлад
Також Ботельо та Пауелл зауважують, що один із найшвидших способів довести, що ви готові стати CEO — це проявити себе у непростий для компанії час. Їхнє дослідження показало, що 30% лідерів змогли успішно провести фірму крізь глибоку кризу.
«Зіткнувшись із кризою, майбутні лідери можуть продемонструвати здатність спокійно оцінити ситуацію, приймати рішення під тиском, йти на зважений ризик, згуртовувати інших навколо себе та вперто рухатись вперед незважаючи на всі перепони — і це є досконалою підготовкою до ролі CEO», — пишуть Ботельо та Пауелл.
Дрю Вестервелт (Drew Westervelt), 32-річний засновник та операційний директор Hex Performance, вважає, що наполегливість, послідовність і стійкість у процесі досягнення мети є обов'язковою умовою кар'єрного успіху. За його словами, «у будь-якій діяльності майже завжди набагато більше "рівнин", ніж "вершин" — отже, потрібно зберігати позитивну установку та продовжувати рух уперед; а кожний виклик — це корисний досвід, можливість для професійного зростання».
За матеріалами "10-year study finds that this is the fastest way to become a CEO", CNBC.
Ілюстрація: Depositphotos.com
|